Samsung Galaxy A30’dan Geekbench Rekoru

Paylaş!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung firmasının son dönemlerde adı sıkça duyulan modeli A30, Geekbench testinde ortaya çıktı. Her seviyeye hitap etmek istemesi ile bilinen Samsung şirketi, amiral gemileri arasında yer alan Note ve S serilerine ilişkin satışlarından memnun değil. Oldukça güçlü telefonlar üretse de satış fiyatı bakımından çoğu insanın alım gücünü karşılayamadan seri içerisindeki modeller, herkesin ilgisini çekmiyor.

Bu durumu kendi lehine çevirmek için farklı güç modellerine ilişkin telefon üretimine başlayan Samsung, A serisi adını verdiği cihazlarda orta seviye bir güç modeli uyguluyor. Bu durum da cihazın satış fiyatının orta seviyede ve herkesin alım gücüne yönelik olmasına yardımcı oluyor. Geçtiğimiz günlerde Geekbench’te ortaya çıkan A serisinin yeni modeli A30, bu serinin alt basamaklarında yer alacak olsa da, A8 modelinde kullanılan Exynos 7885 işlemcisine sahip olacak. Bu etmen de cihazın aslında çok da güçsüz olmayacağına işaret ediyor.

Exynos 7885’den A30’a Güç Desteği

Samsung’un A serisine ilişkin olarak çıkarmaya hazırlandığı A30 modeli, Exynos 7885’den güç alacak. Yine aynı işlemci sistemini Galaxy A40 ve Galaxy M20 modellerinde de kullanacak olan firma, bu işlemci sisteminin tercih edilmesine yönelik orta seviyenin en güçlü işlemcisi olma özelliğinden yola çıktıklarını belirtti. Tekli çekirdek sisteminde 1321, çoklu çekirdek sisteminde 4142 puan almış olan cihazın ne zaman tanıtılacağına ilişkin ise her hangi bir netlik söz konusu değil.

Geekbench testinde ortaya çıkan ve puanlarına bakıldığı zaman oldukça kaliteli bir cihazın ortaya çıkabileceği görülen A30 modeline yönelik Samsung firması “orta düzey” bir üretim yapacak. Bu zamana kadar her bütçeye yönelik olarak çıkarmış olduğu modelleri ile adından söz ettiren Samsung, aynı politikayı hayata geçirmeye devam ediyor. Orta seviyenin en yüksek modellerinden biri olarak satışa çıkarılması beklenen A30 modelinin S10 serisinden önce çıkmayacağı netleşen bilgiler arasında yer alıyor. Samsung’un yılın ilk yarısında 10 adet farklı telefon modeli tanıtacağına ilişkin haberler A30 modelinin de bu süreçte olacağına işaret ediyor.