Google Katlanma Özelliğine Sahip Telefon İçin Çalışma Başlattığını Duyurdu

Paylaş!

Google Katlanma Özelliğine Sahip Telefon İçin Çalışma Başlattığını Duyurdu. Dünya telefon piyasasına eklenecek olan katlanma özelliğine sahip telefon üreteceğini duyuran Google, bunun uzun vadede olacağını söyledi. Dünya teknoloji devlerinin amiral gemisi olarak adlandırılan akıllı telefon olan Pixel, Katlanma özelliği olacak telefonunun çalışmaları sürerken kısa vadede bunun mümkün görünmediğini duyurdu. Gelecekte sıkça kullanımı olabilecek bir model olan katlanabilir cihazlar menteşeli olarak hizmete sunulacak.

Daha önce Samsung, katlanma özelliği olan modelinin ekranının kırılmasıyla bu modeli piyasadan çekmişti. Merakla beklenen bu cihazlar büyük heyecan yaratmış fakat Samsung’ un cihazları bu heyecanı boşa çıkarmıştı. Pixel marka telefonların geliştirme aşamasındaki sorumlusu olan Mario Queiroz, katlanma özelliğine sahip cihazların denediğini ama piyasaya sürmek için acele etmediklerini vurguladı.

Mario Queiroz: Donanım ve Model Üzerinde Çalışıyoruz

Şu anda modelin piyasaya ne zaman sürüleceğini tam olarak netleştirmediklerini söyleyen Queiroz, şu aralar piyasaya sürülen Pixel 3A ve Pixel 3A XL cihazlarının satışına odaklandıklarını dile getirdi. Ayrıca satışlar geçen yıla göre düşme göstermesi dolayısıyla bu cihazlara odaklanıldığı söylendi.