Samsung’tan Çevre Dostu Atılım

Paylaş!

Samsung’tan Çevre Dostu Atılım. Güney Koreli teknoloji devi Samsung firması, elektronik departmanına ait olan ürünlerde bundan sonra geri dönüştürülmüş ve biyolojik kağıt kullanımı yaparak doğaya katkı sağlayacak. Büyük şirketlerin çevreye ve doğaya karşı duyarlılık göstermek amacı ile yaptıkları pek çok hamle mevcut. Her insanın hissettiği ve gördüğü doğanın bozulması ve yaşanacak bir alan kalmaması, büyük şirketlerin de farkında olduğu bir durum.

Bu konuda kendilerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmek ve diğer firmalara örnek olmak da onların elinde. Samsung firması bu alanda elinden geleni yapan ve her seferinde kendisini biraz daha fazla geliştiren şirketlerden bir tanesi olarak biliniyor. Firmanın yeni aldığı kararla beraber elektronik departmanında yer alan ürünlerde yeni bir sürdürülebilirlik modeli denenecek. Giyilebilir ürünler, tabletler ve telefonlar için kullanılan paketleri değiştirme kararı alan teknoloji devi, bundan böyle dönüştürülmüş paket seçeneğine geçiş yaparak doğaya katkı sağlayacak.

Plastiği Kaldırma Çalışmaları

Samsung tarafından üretimi gerçekleştirilmiş olan telefonların ve tabletlerin içine konulduğu kutular, artık plastikten yapılmayacak. Plastik kullanımının yerine katlı karton kullanmaya karar veren firma, yeni sürdürülebilirlik çalışmalarına hemen başladı. Çevre dostu materyallere sarılan firma, şarj aletlerinde de değişime gitmeye karar verdi. Daha mat renkte bir uca sahip olacak şarj aletleri, firmanın uç kısımlar için plastik koruyucu kullanımının önüne geçecek. Buzdolapları, televizyonlar, çamaşır ve bulaşık makineleri gibi ürünlerde de artık standart plastik poşetlerin teslimi olmayacak.

Genellikle mısır koçanı, sebze kabukları ve şeker pancarından elde edilmiş olan biyoplastik ürünlerin yerine geri dönüştürülmüş olan plastikten elde edilen poşetler kullanılacak. Güney Koreli teknoloji devi Samsung firmasının yeni kağıt stratejisi, kılavuzlarda ve paketlerde çevre dostu kullanım yapmayı da önerecek. Kendi bilincini alıcıların bilincine de aktarmayı planlayan firma, çevreyi koruma amaçlı olarak kılavuzlarında teşvik etmenleri oluşturacak. Paketlemelerde yer alacak bu değişimlerin 2019 senesi içerisinde kullanıcılar ile buluşması bekleniyor. Teknoloji devi firma şimdiden bu değişim için çalışmalara başlamış durumda. Bu atılımı ise pek çok kişiden takdir topladı.