Google Pixel 4A Özellikleri

Paylaş!

Her seferinde en yenisi çıkan telefonlara bir diğer telefon daha eklendi. Bu sefer en önemli özelliklerine bir göz atmak istedik. İşletim sistemi android 10 olan Google pixel 4A özellikleri nedir bu seferki telefon diğerlerinden ne kadar farklı diye soracak olduk ve şunlar karşımıza çıktı.

Google Pixel 4A Özellikleri Nasıl?

 1. 128 GB 6 GB RAM
 2. Boyut: 144 Х 69.4 Х 8.2 mm
 3. Yaklaşık fiyat: 2900
 4. Renk Özelliği: Siyah
 5. Kamera: 2.2 MP, f/1.7, 27mm (geniş açı), 1/2.55”, 1.4µm, dual pixel PDAF, OIS
 6. Hızlı şarj özelliği 18W, USB Power Delivery 2.0
 7. Bluetooth: 5.0
 8. Parmak izi okuyucu ( arka tarafta ) ancak bildirim ışığı yok
 9. 3 yıl güncelleme garantisi
 10. Gürültü önleyici mikrofon
 11. Ekranın alanı: 82.86 cm²

Yeni çıkan bu üründeki özelliklere baktık. İnternet üzerinde de incelemeler mevcut. Teknoloji kanallarında veya cihazın tanıtımında gerekli tüm özellikler incelenip, gösterilmiş. Mobil cihazın ekran boyutunun 5.81 inç olduğunu da belirtmekte fayda var.

Google Pixel 4A Özellikleri
Google Pixel 4A Özellikleri

Telefonun Dış Görünüşü ve İnceleme Yorumları

Dış görünüşü gayet sade ve diğerlerinden ayırt edilemeyecek bir şekilde. Yani aslında dışında farklı bir şey var diyemeyiz. Hoş zaten artık birbirinin ardı sıra çıkan telefonların hiçbirinin birinden farklı kalır tarafı yok. Ama üreticiler artık dış görünüşte değil içte farklılık yaratmaya çalışıyor. Kullanıcıların birçoğu da bu şekilde düşünüyor zaten. İncelenen cihaz farklı dahi olsa sistem hep aynı ilerliyormuş gibi gelse de belki bu cihazda farklı olan bir şeyler vardır demekten kendimizi alamıyoruz.

Hoş zaten hepsine verdiğimiz para da belli. Ama bu cihazın güzel bir özelliği normal telefonlardan farklı olarak fiyatının her bütçe için uygun olması. En azından benim düşüncem kesinlikle bu. Çok bariz bir farklılık değil biliyorum, ama artık telefonlarda nelere dikkat ettiğimize karar vermeliyiz ürünün en önemli özelliği ne olmalıdır? Kullanışlı olması mı yoksa pahalı olması mıdır? İkisi farklı şeylerdir. Böyle telefonların revaçta olmasını sağlayarak teknoloji firmalarına pahalı telefonlarla artık işimizin kalmadığını gösterelim.