Apple Music ve Spotify İçin Uyku Zamanlayıcı Nasıl Ayarlanır?

Paylaş!

Gelişmekte olan teknolojiyle beraber günümüzde insanlara duygu durumuna göre müzik dinleyebilme olanağı sunan bazı uygulamalar mevcut bulunmaktadır. Apple music ve spotify için uyku zamanlayıcı özelliğinin yanı sıra keyfiniz yokken düşük ritimli, keyfiniz ve enerjiniz tavan yaptığı zaman yüksek ritimli şarkıları bu uygulamalar vasıtasıyla dinleyebilmektesiniz.

​​​​​Müzik Çalarken Uyuyakalmak

Melodiler günlük yaşantımızın içerisinde derinlere o denli işlemiş ki gerçekleştirdiğimiz her eylemin arka planında fon müziği maiyetinde bir tınıya gereksinim duymaktayız. Yaşadığımız devirde arka fonda bir müzik çalmadan uyuyamayan kişilerin oranı son derece fazladır. Müzikle bu derece bir bağ kurmuşken Spotify ya da Apple Music tarzında uygulamalar kullanılmaması anormal olmaktadır.

Bilhassa genç bireylerin kullanmakta olduğu akıllı cihaz uygulamalarına bakılırsa müziğin yaşantılarındaki yerinin büyüklüğü çok net görülebilmektedir. Spotify ve Apple Music gibi uygulamalar yüzlerce hatta binlerce şarkıyı farklı alanları baz alarak sınıflandırmakta ve müzik severlerin hizmetine sunmaktadır.

Çalma Listesi Oluşturma

Ayriyeten dilediği takdirde kullanıcı şahsi çalma listesini de oluşturabilmektedir. Bununla birlikte istediği müzik tercihini yapabilmektedir. Bunun gibi uygulamalar yüklenirken ücret talep etmez ancak ücret ödemeden kullandığınız takdirde birtakım reklam ve sınırlandırmalara maruz kalabilmektesiniz. Ücret hususunda da uygulamanın her bir kullanıcısına değişik çeşitlerde kolaylıklar sağlanmaktadır.

Spotify ve Apple Music Uygulamalarında Uyku Zamanlayıcı Özelliğini Ayarlama

Günün üzerinizde biriken stresinden kurtulmak için başınızı yastığa koyduğunuz vakit kulaklıkla müzik dinleme isteği duyuyor ama uyandığınızda telefon şarjınızın yarıya indiğine şahit oluyorsanız bu durum oldukça sinir yıpratıcı olsa gerektir. Ama bunun önüne geçmek mümkündür.

Müzik uygulaması aktif durumdayken telefonunuzdaki saat özelliğini açmalı denetim veya masası üzerinden zamanlayıcı bölümüne girmelisiniz. Sayaç kısmına giriş yaparak müziğin ne zaman duracağını kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Bunun akabinde sayaç sonlanınca alanına basmanız gerekmektedir.

Daha sonra bu bölümün en alt tarafında bulunan çalmayı durdur seçeneğine dokunmanız gerekmektedir. Böylece müziğinizi kullanmakta olduğunuz müzik uygulaması üzerinde uyku zamanlayıcı özelliği olmaksızın dilediğiniz zaman zarfında müzik dinleme ve sonlandırma olanağına sahip olmaktasınız.