Google’dan Yeni Ekleme

Paylaş!

Google’dan Yeni Ekleme. Google Kişiler, geçen yıl Android’de karanlık tema özelliğini uygulayan ilk uygulamalardan biri idi. Uygulamanın yeni 3.5.7 sürümü ile kullanıcılara daha net ve detaylı bir görünüm sunan tema değiştirici eklenmişti. 2018 Kasım ayında kullanıma hazır olan “Google Kişiler” bölümündeki karanlık tema değiştiricisi, ayarların altında bulunuyordu ve bu düğmeye bazı durumlarda ulaşılamıyordu. Kullanıcılar, karanlık mod açık iken aydınlık moda geçemiyorlardı. Yeni ekleme sayesinde bu sorundan kurtulmuş oldular.

İOS İçin Dark Chrome

Yeni 3.5.7 sürümündeki karanlık mod değiştiricisi, kullanıcılara uygulama üzerinde daha fazla seçenek ve kontrol sağlamaktadır. Artık ayarlarda ekran başının altında yeni bir tema seç menüsü getirildi ve tema için kullanıcılara üç seçenek sunulmuştur. Bu seçenekler: Açık, Koyu ve Pil Tasarrufu temalarıdır. İlk iki seçenek basit ve temel ayarları içermektedir. Geliştirici seçeneklerinde ise pil tasarrufu ya da gece modu seçenekleri bulunmaktadır.

Ayarı ‘Her zaman açık’ yapıldığında, kullanıcıların hafif bir tema kullanabilmesi oldukça kolay bir hale geliyor. Pil tasarrufu modunda iken ise koyu renkli tema kullanımı da ayarlardan kolayca kapatılıyor. Kullanıcılar dilediklerine göre ‘otomatik’ seçeneğini de tercih edebilirler.