Güçlü Sinyal Hızlı İnternet İçin İpuçları

Paylaş!

Evinizde internet bağlantısı var fakat bütün odalardan aynı verimde Güçlü Sinyal Hızlı İnternet bağlantısı sağlayamıyor musunuz? Hatta bazı odalarda internet bağlantınız hiç mi olmuyor? O zaman bu ipuçları size büyük fayda sağlayacak. Modem Modeli Mümkünse alıcı antenleri bulunan bir modem tercih edin. Bu sinyal alma gücünüzü yarı yarıya artıracaktır. Modem Yazılımı Çok Önemli Güçlü Sinyal Hızlı İnternet bağlantısı sağlamak istiyorsanız modem yazılımınızın güncel olmasının güncel olmasının çok büyük önemi vardır. Modem arayüzüne girerek mevcut yazılımınızı sorgulayabilir ve güncelleye bilirsiniz.

Wi-Fi Şifresi

Wireless yani kablosuz internet bağlantınızı mutlaka şifreleyin. Sizin haberiniz olmadan 2. kişilerin internet bağlantınıza erişmemesi çok önemli bir husustur. Sizden habersiz olarak internet bağlantınızı kullanan başka birileri varsa mutlak suretle internet hızınızda yarı yarıya bir azalma olacaktır.

Modem Doğru Yerde Mi?

Öncelikle Güçlü Sinyal Hızlı İnternet bağlantısı için modeminizin bulunduğu konum çok önemlidir. Modeminizin evdeki konumu sadece prize yakın olduğu için mi tercih edildi? Bu ne yazık ki çok yanlış bir tekniktir. Çünkü modemin sinyal kalitesi kalın betonarme duvarlardan ve metal içerikli eşyalardan çok fazla etkilenmektedir.

Sinyal Karmaşasının Önüne Geçin

Yeni nesil tüm cihazlar belirli frekanslarda sinyaller içermektedir. Modemin çevresinde ki sinyal sayısı arttıkça Güçlü Sinyal Hızlı İnternet bağlantısı yakalama şansınız o kadar azalacaktır. Çünkü bluetooth özelliği olan cihazlar, mikro dalga fırınlar gibi ev aletleri modemin sinyal frekansını olumsuz yönde etkilemektedir.

Son Çare Olarak Sinyal Yayıncı Kullanın

Sinyal yayıncılar yaydıkları radyasyon sebebiyle en son tercih edilmesi gereken yöntem olmalıdır. Sinyal yayıncılar prize takıldığı takdir de modeminizden aldığı sinyalleri güçlendirerek modemin iletebileceğinden daha geniş alanlara ileterek size Güçlü Sinyal Hızlı İnternet sağlayacaktır.