Güney Kore Teknoloji Devinden Tanıtım Lansmanı Hazırlıkları

Paylaş!

Güney Kore Teknoloji Devinden Tanıtım Lansmanı Hazırlıkları. Güney Kore menşeili teknoloji devi marka Samsung, son yıllar kuşkusuz dünyanın en çok satış geliri elde eden firmaları arasında yer almakta. Sektör içerisinde Apple markası ile oldukça çekişmeli bir rekabet içerisinde olan Samsung şirketi, bu rekabette öne geçmek için önümüzdeki günlerde büyük bir tanıtım lansmanı düzenlemek için hazırlıklara başladı.

2019 yılında piyasaya sürmeyi planladığı telefon modellerini ve yeni teknoloji ürünlerini tanıtacak olan Samsung’un düzenleyeceği tanıtım lansmanına çok büyük bir ilginin olması beklenmekte. İnfinity O ekran teknolojisi ile yeni bir atılım gerçekleştirmeyi hedefleyen dünya devi akıllı telefon şirketi, yeni teknolojisiyle pazar payını arttırmayı hedeflemekte.

Samsung, İnfinity-O Teknoloji ise Fark Yaratacak

Samsung hazırlayacağı lansmanda İnfinity-O ekran teknolojisini tanıtacak. Daha önce farklı versiyonlarını tanıtan Samsung yetkilileri, inove ettikleri ve güncelledikleri İnfinity teknolojisinde ekran gövde oranını daha büyütmeyi planlıyor. Daha önceleri Samsung şirketinin, İnfinity-O teknolojisi ile birlikte telefon çerçevelerini minimize edebildiğini duymuştuk. Ancak tanıtım lansmanında tanıtılacak olan teknoloji bundan çok farklı özelliklere sahip olacak.

İnfinity teknolojisi ile fark yaratmayı planlayan Samsung, telefonların çerçevesini daha da küçültebilmek için, akıllı telefonlarının ön kamerasında yer alan sensörleri ekran içerisine yerleştirerek çentiğe gereksinim kalmadan bir çözüm üretmeyi başardı. Bunun yanı sıra 2019 tarihi içerisinde Samsung’un, İnfinity O teknolojisini daha da geliştirmesi bekleniyor. Diğer bir taraftan tanıtım lansmanında Sound of Dis Play özelliğinin de tanıtımı gerçekleştirilecek. Yeni bir özellik olan bu fonksiyon Ekrandaki Ses anlamına gelmektedir.

Bu özellik Samsung’un gelecek yıl çıkaracağı Oled ekranlı telefon modellerinde yerini alacak. Kemik ve titreşim fonksiyonlarının yer aldığı özellikte telefon kullanıcıları kulaklarını ekranın üst bölgesine dayayarak sesi rahat bir şekilde alabilecekler. Sound of Dis Play özelliği hakkında şimdilik bu kadarlık bir bilgi verilmiş ve aklımızda çok bir şey canlanmasa da önümüzdeki günlerde belirtilen bu teknolojinin işlevleri ve avantajları somut bir şekilde görülebilecek. Dolayısıyla İnfinity O ve Sound of Dis Play özellikleri telefon panellerinin genişlemesine, çerçevelerin ise küçülmesini sağlayacağını söylemek mümkündür.