Hitman 2 ile İlgili Paylaşım Yapan Hesap Askıya Alındı

Paylaş!

Hitman 2 ile ilgili paylaşım yapan hesap askıya alındı. Oyun sektörü içerisinde yer alan ve birçok kişinin bu dünyaya daldığı bazı durumlarda insanların psikolojilerinin çabuk etkilenebildiğine dair her geçen gün yeni kanıtlat ortaya çıkıyor. Video oyunlarında karşımıza çıkan birçok oyun insan öldürme faktörlerini içeren şiddet eğilimini ortaya koyuyor. Öldürdüğümüz bu karakterlerin gerçek hayatta var olma gibi bir durumu tabi ki söz konusu değil.

Ancak bu durumu böyle algılayamayan oyuncular da mevcut. Gerçek dünya ile oyun dünyası arasındaki farkı oyunlara kendilerini kaptıran oyuncuların ne yazık ki anlayamamaları görülen bir durum. Bu video oyunlarından bir tanesi olarak Hitman 2 oyunu, oyuncu tarafından kontrol edilemeyen karakterleri öldürmeyi amaçlıyor. Oyun için özel oluşturulmuş olan karakteri güvenli olan bölgeden çıkarmayı amaçlayan süre limitli “Elusive Target” isimli yeni bir görev geçtiğimiz günlerde oyuna entegre edildi. Hedefteki askerleri canlandırmakta olan İngiliz aktör Sean Bean oyun içerisinde kendisine oldukça benzeyen bir simülasyon ile yer almakta.

“Sean Bean’ı Öldürebilirim”

Hitman 2 oyununda yer alan oyuncular aktör Sean Bean’ın oyun içerisindeki sanal ölümünden dolayı oldukça heyecan duymuş durumdalar. Pek çok oyuncunun bu yeni güncelleme ile ilgili görüşlerini sosyal medya uygulamaları üzerinden belirtmeleri bilinen bir olay olmakla beraber Twitter üzerinden görüşünü yayınlayan bir kullanıcı dikkat çekti.

Yakın zamanda atılan bir tweet ile dikkatleri üzerine çeken kullanıcı @TheFatConsol3R, gece Sean Bean’ı öldüreceği konusunda bir tweet atınca ortalık karıştı. Sadece Hitman 2 bilgisayar oyunundaki sanal karakterini öldüreceğinden bahseden Twitter kullanıcısının hesabı uygulama tarafından askıya alınmıştı. Durumu Twitter yetkililerine bahseden kullanıcı zorlukla da olsa hesabını geri almayı başardı.

Sosyal medya uygulamalarını dikkatli bir şekilde kullanmak herkes için geçerli olmakla beraber bu kullanıcının sözde şakası uygulamanın alarm moduna geçmesine neden olmuştu. Hitman 2 oyununa Sean Bean karakterinin dahil olması üzerine pek çok esprili tweet atan kullanıcıların yanı sıra öldüreceği şeklindeki tweet bir kullanıcının neredeyse başını yakmak üzereydi. Gerek oyun gerek sosyal medya kullanımına ilişkin enteresan olaylardan biri daha yaşanmış oldu.