Huawei Şov Yaptı

Paylaş!

Huawei Şov Yaptı. Geçtiğimiz günlerde yapılan Uluslararası Çin Veri Fuarında Çin’in en büyük teknoloji firmalarından Huawei rüzgarı esti. Firmanın başkan yardımcısı Lu Young Huawei şirketinin geleceği hakkında merak edilen sorulara cevap verdi. Bu açıklamalar adeta gövde gösterisine dönüştü.

Yıllık Kazanç Dudak Uçuklattı

Uluslararası Çin Veri Fuarı’nda konuşan Lu Young Huawei şirketinin 2018 yılı içinde gelirinin 104 milyar dolar olduğunu, bu gelirin 14 milyar dolarını ise Ar-Ge çalışmalarına ayıracaklarını açıkladı. Arge çalışmaları sayesinde teknoloji alanında daha sağlam adımlar attıklarını belirten Lu Young bu çalışmaları titizlikle sürdürdükleri taktirde her zaman daha çok kazanacaklarını iddia etti.

Lu Young açıklamalarında Huawei’nin 5G patentleri hakkında da açıklamalarda bulunarak şirketlerinin 5g patentlerinin bütün Amerikan şirketlerinin patentlerinden daha fazla olduğunu söyledi. Bilindiği gibi Huawei 16.000 bin adet 5g patenti ile bu alanda dünyada birinci sırada bulunuyor. Lu Young açıklamalarında son zamanlarda medyada dolaşan Huawei şirketinde sıkıntılar olduğu haberlerine de açıklama getirdi ve böyle bir şeyin olmadığını her şeyin yolunda olduğunu söyledi.