İki Lego Oyunu Warner Bros Tarafından Kaldırıldı

Paylaş!

Birçok serisi ile insanları büyüleyen Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit filmlerine bir hayranlık besliyorsanız, size oldukça moralinizi bozacak bir haberi paylaşmak zorunda kalıyoruz. Son yaşanan gelişme ile Steam gibi birçok platformda bulunan Warner Bros, Lego: Lord of the Rings ve Lego: The Hobbit oyunları alınan bir kararla her yerden kaldırıldı. Bu oyunu sevenleri büyük bir hayal kırıklığına uğratan gelişmelerden oldu. Oyunu indirmek için şu anda hiçbir dijital platform yer almıyor.

Yaşanan bu gelişmeyi oyun severlere ilk olarak açıklayan ünlü oyun sitelerinden olan Kotaku adlı site paylaştı. Ayrıca yaşanan bu gelişmeyle ilgili olarak Kotaku’nun yaptığı haberde bu oyunlara ait satın almaları daha önce geçmiş bir zaman içerisinde satın alanlar oyunu yeniden indirme fırsatına sahip olacaklar. Ama yaşanan gelişmelerden sonra oyuna ait ilk indirme işlemi yapacak kişilerin ne yazık ki oyunu indirmeleri mümkün görünmüyor. Bu sebeple oyunu ilk kez indirmek isteyenlerin üzüntülü bir durumda oldukları ve oyunun tekrar dijital oyun platformlarına gelmesi beklentilerin yüksek olduğunu gösteriyor.

Oyunun Hangi Nedenle Kaldırıldığı Henüz Bilinmiyor?

Warner Bros şirketinin almış olduğu oyunları kaldırma kararı sonrası gözler oyunların kaldırılma sebeplerine çevrildi. Büyük merak konusu haline gelen bu durum sonrası henüz yetkili mercilerden bir açıklama yapılmadı. İçlerinden Lego: Hobbit adlı oyunun Lego: Lord of de Rings’ e nazaran daha çok beğeni almıştı. Lego: Hobbit oyununun içerisinde Smaug’ a ait Çorak Topraklar adlı film serisinin içeriğini konu alıyordu. Buna ek olarak son zamanlarda oyunun içerisine serinin 3. filmine ait konularda eklemesi yapılması gündemdeydi.

Aralık ayında Kutaku, oyunların ücretsiz bir şekilde Humble Store’ da yer aldığını belirtmişti ve oyunun kaldırılma nedeni olarak oyunlara oluşan düşük talebin kaldırma sebebi olduğunu paylaştı. Oyun siteleri arasında Polygan sitesi de yaşanan bu gelişmeler ile ilgili olarak bir açıklama yaptı. Açıklamada yer alan bilgilere göre oyuna ait lisansların zamanlarının dolduğu söylendi. Oyunun hangi amaçla kaldırılmış olduğu ve ileriki günlerde yaşanacak durumlar şimdiden merak konusu haline geldi.