İnsanları Şiddete Yönelttiği İçin PUBG Ürdün’de Yasaklandı

Paylaş!

İnsanları Şiddete Yönelttiği İçin PUBG Ürdün’de Yasaklandı. Günümüzde internet oyunları üzerine yapılan tartışmalara her gün bir yenisi ekleniyor. Bu oyunların insanları daha saldırgan yaptığı üzerine yapılan tartışmalar ise oldukça fazladır. Bu nedenle pek çok ülkede söz konusu oyunların yasaklanması gündeme geliyor. Bu ülkeler arasında ise son olarak Ürdün yer alıyor.

Son yıllarda yaygınlaşan bilgisayar oyunlarının çocuklar ve gençler üzerinde olumsuz etkiler yarattığı hakkında çeşitli tartışmalar meydana geliyor. Gün içerisinde fazla oyun oynayan kişilerde oyunlara bağımlılık geliştiği gerçeği de varken dünya sağlık örgütü de oyun bağımlılığını bir hastalık olarak kabul etmişken bu tartışmaların son bulacağı pek mümkün görünmüyor.

Ürdün telekomünikasyon düzenleme komisyonu yetkilileri tarafından PUBG oyunu yasaklandı. Pubg oyunu ile yanı kaderi paylaşan 6 farklı oyun daha bulunuyor. Oyunların yasaklanmasındaki ortak kaygı ise oyunların olumsuz etki oluşturmasıdır.

Ülkede yapılan çalışmalarda söz konusu oyunun her yaş gurubu için tehlike oluşturduğu gözlemlenmiştir. Diğer taraftan komisyon yetkililerinin açıklamasına göre yurttaşların şikayetleri doğrultusunda işlemler yapılmıştır.

Pubg Daha Öncede Irak, Nepal Gibi Ülkelerde Yasaklanmıştı

Gerçekte oyunlar yasaklanmalı mıdır? Yoksa ülkeler bu oyunlar hakkında aşırı mı davranıyorlar?