Instagram Dili Nasıl Değiştirilir?

Paylaş!

Sosyal medya uygulamaları arasında en sık kullanılanlardan bir tanesi olan Instagram resim ve video paylaşmak için oldukça geniş bir kitle tarafından kullanılır. Bundan dolayı da uygulamanın birçok ayar ve özelliği bulunur. Uygulamanın geniş kitlelere hitap etmesi temelde farklı dil seçeneklerinin de uygulama ayarlarına eklenmesine neden olmuştur. Bunun için Instagram dili nasıl değiştirilir? Sorusunun cevabı uygulamanın ayarlar menüsünde gizlidir. Burada yer alan dillerden tercihinize göre sizin için en uygun olanını seçebilir ve ardından uygulamanın yenilenmesiyle birlikte farklı dillerde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ayarlar Sekmesi

Instagram uygulamasını kullandığınız dili değiştirmek için yapmanız gereken öncelikle ayarlar sekmesine gelmektir. Uygulamayı henüz bilmeyenler ve sekmelerin fonksiyonlarını net olarak öğrenmemişler için bu sekmenin nerede olduğunu da açıklamak gerekir. Uygulamanın en üst sağ köşesinde bulunan profil kısmına tıklayınız. Ardından üç çizgi şeklinde görünen kısma geliniz. Bir çember şeklinde ayarlar sekmesini görmeniz gerekir. Bu sekmede bulunan özellikler oldukça fazladır ve faydalıdır.

Ayarlar Sekmesinden Yapılabilecekler

Ayarlar sekmesinden sadece dil değiştirme işlemleri yapılmaz. Buradan hesabınızın gizliliği, durumlarınızın kimler tarafından görüleceği, hesabınızın diğer konulardaki güvenlik ve özelliklerine dair sayısız özelliğe ulaşmanız söz konusu olacaktır. Burada dil seçeneği yazan kısıma geldiğinizde ise uygulama tarafından desteklenen dillere ulaşabilirsiniz. Diller arasında yaklaşık 30-40 seçenek bulunur. Bunlardan size uygun olanı seçebilirsiniz.

Uygulama Dilinin Değiştirilmesi

Uygulama dilini değiştirmek için ayarlar sekmesine geldikten sonra dil yazan kısma gelmelisiniz. Ardından ilgili dile karar verdikten sonra onaylamanız da istenir. Bir kaç saniye sonra uygulamada kullandığınız tüm menülerin onay verdiğiniz dil üzerinden gerçekleşmeye başladığını kolaylıkla fark edebilirsiniz. Dil değişimi uzun süren bir işlem değildir. Üstelik istediğiniz dilde kullanmanız ve bunu istediğiniz sıklıkta değiştirmeniz de sağlanır. Programda olmayan bir dil uygulamasına sahip olduğunuzda ise bunu Instagram yardım sekmesine iletebilirsiniz. Diller arasında olmasını istediğiniz dili yazılı olarak talep şeklinde iletiniz. Kısa süre içerisinde size yardımcı olmak için uygulama destek biriminden dönüş sağlanır. Dil uygulamaya eklenir veya eklenememesi durumunda nedeni bildirilir.