Instagram Hesap Verileri Nasıl İndirilir?

Paylaş!

Instagram uygulamasının Veri İlkesi gereği, Instagram kullanıcılarından hangi verileri topladığını ve kullandığını, uygulama kullanıcıları ile açık bir şekilde paylaşmaktadır. İnstagram hesap verilerine ulaşmak isteyen her kullanıcı, uygulama ayarlarından hesap verilerine ulaşabilir ve bu verileri istediği zaman indirebilir. Peki, Instagram Hesap Verileri Nasıl İndirilir?

Bilgisayar Üzerinden İnstagram Hesap Verileri Nasıl İndirilir

1- İnstagram hesabınıza instagram’ın web sitesi üzerinden kullanıcı adı ve şifrenizi girerek giriş yapınız.

2- Hesabınıza giriş yaptıktan sonra ekranın sağ üst köşesindeki kişi simgesine tıklayın.

3- Ekranda görünen dişli simgesine dokunun ve ayarlar bölümüne gidin.

4- Ayarlar bölümündeki bir kaç seçenek arasından “Gizlilik ve Güvenlik” bölümüne gidin.

5- Sayfayı aşağıya doğru kaydırın ve Veri İndirme butonuna basın. Butonun altındaki mavi linke tıklayın ve verilerin gönderilmesini istediğiniz e-posta adresini girin.

Bu 5 adımı tamamladığınızda İnstagram, hesap verilerinizi girdiğiniz e-posta adresine gönderecektir. Bu işlem ortalama 48 gün sürer.

Instagram Android Uygulaması Üzerinden Hesap Verileri Nasıl İndirilir

Bu yazıda ınstagram hesap verileri nasıl indirilir? Bunu anlatacağım.

1- Kendi profil ana sayfanızın sağ üst köşesinde bulunan üç çizgiye dokunun ve gelen ekrandan Ayarlar menüsüne girin.

2- Ekrana çıkan seçenekler arasından “Güvenlik” menüsüne gidin.

3- Verileri indir butonuna dokunun ve şifrenizi girip ileri butonuna basın.

Bu adımları tamamladıktan sonra, ınstagram hesap verileri nasıl indirilir? Talebiniz işleme alınmış olacaktır ve işleminiz 48 gün içinde gerçekleştirilecektir.

48 gün içinde e-posta adresinize hesap verilerinizi indirmeniz için bir mail gönderilir ve bu mailden hesap verilerinizi indirebilirsiniz.

Bu hesap verileri dosyasında paylaştığınız fotoğraflar, videolar, direkt mesaj olarak gönderdiğiniz fotoğraf ve videolar, arama yaptığınız kelimeler, mesajlarınız, hikâye olarak paylaştığınız fotoğraflar ve metinler bulunur. ınstagram hesap verileri nasıl indirilir? Adlı yazıyı okuyarak Instagram uygulamasında size ait hangi bilgilerin kaydedildiğini öğrenebilirsiniz.