Instagram’da Spam Takipçilerden Nasıl Kurtulursunuz?

Paylaş!

Günümüzde instagram sosyal medyaların başında yer almakta, buna bağlı olarak da insanlar instagram fenomeni olmak istiyor. Her geçen gün yeni kişiler instagrama katılmakta ve takipçi sayımızı arttırmakta. Peki, her katılan kullanıcı gerçek bir kullanıcı mı? Elbette hayır, bazıları “fake” dediğimiz yani sahte kullanıcılar. Peki, siz ınstagram’da spam takipçilerden nasıl kurtulursunuz? Aslında bunun cevabı oldukça basit. Google Play ve Ios markete her geçen gün yeni uygulamalar katılmakta ve bu yapılan yeni uygulamalardan bazıları bizim bu sahte kullanıcıları tespit etmemizde önemli rol oynuyor.

Instagram’da Spam Takipçileri Nasıl Tespit Ederim?

Birçok kullanıcı bu sahte profil dediğimiz olaya karşı olduğu için buna karşı kendileri birer program oluşturmuş durumdalar. Bizde bunlardan bazılarını kendi sahte takipçilerimizi tespit etmek amacıyla kullanabiliriz. Bu uygulamaların en önemli özelliği ücretsiz ve kullanışlı olması. Hızlı bir şekilde sizin takipçilerinizin arasında hangilerinin sahte olduğunu tespit edip sizlere uyarı da bulunuyor. Sizde dilerseniz o kişiyi engelleyip takipten çıkartabilirsiniz. Bu uygulamalara örnek vericek olursak Status Peoople Fakers App, Fake Followers ve IGExorcist sizin işinizi görecektir.

Instagram’da Spam Takipçileri Tehlikeli mi?

Her ne kadar size bir zararının olduğunu düşünmeseniz de spam profiller sizin bilgilerinizi çalabilir, farklı amaçlar için kullanabilir veya sizin profilinizi farklı amaçlar için elinde tutabilir. Kendi kişisel güvenliğnizi sağlayabilmek için bu profillerden kendinizi uzak tutmanız gerekiyor.

Instagram’da Spam Takipçilerinden Kalıcı Olarak Kurtulabilir miyim?

Şuan da instagram bize böyle bir servis sunmamakta. Ama kullanıcıların oluşturduğu programlar sayesinde kendinizi genel bir korumaya alabilirsiniz. Bu sayede hem kişisel güvenliğinizi korumuş olur hem de tamamen sizin kişisel dizaynınıza sahip bir instagram profiline sahip olabilirsiniz.