Instagram Hikayelerde GIF Nasıl Paylaşılır?

Paylaş!

İnstagram akıllı telefonlarda en çok kullanılan uygulamaların başında geliyor. Bununla birlikte telefonun diğer uygulamaları da sizleri gündelik yaşantınızda büyük zorluklardan kurtarıyor. Ancak bazen telefonunuzda meydana gelen bir takım arızalar sizleri hem İnstagram’ dan hem de diğer uygulamalardan uzaklaştırabilir. Peki, telefon sim kartı görmüyorsa ne yapmalısınız? Telefonuz taktığınız Sim kartını tanımlamıyorsa, telefonunuzun bazı özelliklerini kullanamayabilirsiniz. Ancak internet bağlantınız varsa; sim kartınız tanımlanmasa da, İnstagram’ a giriş sağlayabilirsiniz.

İnstagram’da GIF Uygulaması

Yaklaşık olarak 3 yıldır İnstagram’da uygulanmaya başlanan GIF’ ler, sembolik resimlerdir. Kimisi hareketli 3 boyutlu, kimisi ise hareketli sloganlardan oluşur. Baktığında herkesin aklına anlık komik ya da diğer duygu durumları ile alakalı nüansları çağrıştıran bu GIF’ler ilk zamanlarda sadece mesajlaşma kısmında kullanılabilirken, şimdilerde farklı bir uygulama ile İnstagram hikâyelerinde de kullanılmaya başlandı.

GIF Nasıl MP4’ e Dönüştürülür?

İnstagram direkt olarak GIF paylaşımlarını standart hale getiren yazılımı kullanıcılarına açmadı. Mesajlaşırken olduğu gibi İnstagram’ da GIF paylaşmak isterseniz, öncelikle bu GIF’ leri MP4 formatına dönüştürmelisiniz. Sosyal medyada büyük beğeni toplamış olan GIF paylaşımlarını, hikâyelerinizde takipçileriniz ya da arkadaşlarınız ile paylaşmak için yapmanız gereken birkaç adım mevcut. Öncelikle GIF’ leri kolayca MP4 yazılımları yardımı alarak video sürümüne dönüştürmelisiniz. Bu işlemde birkaç basamaktan oluşuyor.

Nasıl GIF Paylaşılır?

GIF laboratuvarında yapmış olduğunuz bir gezinti sonucunda, beğendiğiniz ve de hoşunuza giden GIF çeşitlerinin üzerine basılı tutun ve de galerinize kaydetmeye başlayın. Seçtiğiniz GIF’ lerin miktarı kesinlikle önemli değil. Kaydettiğiniz GIF’ ler için ise; GIFLab’ ı açmalısınız. Bu menü üzerinde de GIFLab to İnstagram uzantısı ile Save and share on Instagram’a bastığınız anda işlem tamamlanıyor. İstediğiniz GIF’ i böyle hikâyenize atabiliyorsunuz.