Instagram Hikayelerde Yanıtlama Nasıl Kapatılır?

Paylaş!

Günümüzde birçok sosyal medya kullanıcısının gün içerisinde çok kez giriş yaptığı, fotoğraf ve kısa video paylaşıp takip ettiklerinin paylaşımlarını gördüğü platform olan Instagram dünya genelinde bu minvalde en çok tercih edilen uygulamalar arasında dijital sahada yerini almaktadır. Bilişim çağında olduğunun bilincinde olan Instagram yöneticilerinin uygulamayı daha cazip kılmak ya da kullanımını sürekli kılmak için yeni güncellemeler ile kullanıcılarını şaşırtmaktadır. Son zamanlarda beğenilen özelliklerden birisi olan hikâyeye direckt mesaj ve emoji ile yanıt verme özelliğini geliştiren Instagram yazılım mühendisleri son olarak hikâyelere fotoğraf ile yanıt verme özelliğini de eklemişlerdir. Her özellikte olduğu gibi bu özellikte de beğenen ve beğenmeyen kullanıcılar yer almaktadır. Hikâyelerinin herhangi bir şekilde yanıtlanmasını beğenmeyen ya da istemeyen kullanıcıların Instagram hikayelerde yanıtlama nasıl kapatılır? Sorusu cevabı en çok öğrenilen Instagram soruları arasında yerini almıştır.

Instagram Hikayelerime Verilen Yanıtlamayı Nereden ve Nasıl Kapatabilirim?

Bu aşamada Instagram kullanıcıları şu yolları izlemelidirler;

  • Instagram Profiline girilir,
  • Ayarlar sekmesine tıklanır,
  • Hikâye ayarları bölümüne gidilir,
  • Hikâye ayarları bölümünde yer alan ‘Mesaj Yanıtlarına İzin Ver’ kısmındaki seçeneklerden ‘Kapalı’ seçilerek herkesin hikayenize yanıt vermesini engelleyebilirsiniz.

Hikâye Mesaj Yanıtlarına İzin Ver Kısmında Yer Alan Diğer Seçenekler Ne Anlam İfade Eder?

Söz konusu sekmede yer alan seçeneklerden ‘Herkes’ seçeneği hikâyelerine bakan, sizi takip eden veya etmeyen herkesin mesaj göndereceği anlamını taşımaktadır. ‘Takip Ettiğin İnsanlar’ seçeneği ise hikâyenizi izleyen arkadaşlarınızdan sadece sizin takip ettiğiniz arkadaşlarınızın mesaj atabileceği anlamını taşımaktadır. Söz konusu 3 seçenekten herhangi birisini seçen kullanıcı istediği zaman seçeneğini değiştirerek hikâyelerine mesaj atılabilmesini ya da atılamamasını sağlayabilecektir.