Instagram’da Bilgisayardan DM Nasıl Açılır?

Paylaş!

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram bazen hepimiz için sorun olabiliyor. Bilgisayar başında bir iş yaparken her zaman telefona bakamıyoruz. Bunu düşünen bilgisayar programcıları hiç geri durmadan birçok program üretti bu güne kadar. Instagram’da bilgisayardan dm nasıl açılır? diyorsanız sizde doğru yerdesiniz.

Yapmanız gereken bilgisayarınızdaki tarayıcınızı açıp (google chrome, firefox, explorer vb.) www.igdm.me adresine girmek. Sayfaya girdiğinizde size 3 tane seçenek çıkacak (Windows, macOS ve Linux) size uygun olana tıklayıp indireceksiniz. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra kurulumu tamamlayın.

İndirdim Giriş Yaptım Başka Ne Özellikleri Var?

Programa giriş yaptıktan sonra hemen mesajlaşmaya başlayabilirsiniz. Ek ücret vs ödemenize gerek yok. Bu yazıda programın birkaç özelliğinden bahsetmek istiyorum. Bizi bu programa bağlayacak 3 özellik var.

Karşılıklı Takip Ediyor muyuz Yoksa Bu Tek Taraflı Bir Takip mi?

Bu program bize bu özelliği sunuyor. Takip ettiğimiz birisi bizi takip etmiyorsa bu kişileri listeliyor. Nasıl kısmına gelirsek. Programa giriş yaptıktan sonra sol üst köşede bulunan profil resminize tıklayın. Ardından açılan sekmede “User not following back” seçeneğine tıklıyorsunuz. Ekrana sizi takip etmeyenlerin listesi gelecektir. Burada istediğiniz kişiyi takip etmekten çıkabileceksiniz.

Ben Gördüm Sen Gördüğümü Görme

Bir diğer özelliğimiz ise bir mesajı okuduğunuzda karşı tarafa bu bildirim gitmiyor. Bunu da; yine profil resminize tıklayarak sekmeyi açıyorsunuz. En üstte bulunan seçenek “Don’t send seen receips” seçeneğine tıklayın. Bundan sonra okuduğunuz mesajları karşı taraf okuduğunuzu bilmeyecek.

Bildirimleri Kapatma

Son özelliğimiz ise bildirimleri engellemenize yarıyor. Bu sayede çalışırken yada oyun oynarken açık olan program sizi rahatsız etmeyecek. Siz istediğinizde programa bakabileceksiniz. Bunu da; yine profil resminize tıklayarak açılacak sekmede “disable notifications” seçeneğine basarak yapabilirsiniz.