Instagram’da Geçirdiğiniz Süreyi Görüntüleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Paylaş!

Günümüzün en önemli alanlarından bir tanesi haline gelen sosyal medya uygulamaları içerisinde İnstagram gün geçtikçe bünyesine katmış olduğu yeni özellikler ile adından söz ettirmeye devam etmektedir. Uygulama içerisinde kişinin İnstagram’da geçirmiş olduğu süre zarfını gösteren bir özellik bulunmakla beraber bu özelliği aktif ya da pasif edebilmek yine kullanıcının elinde. Fotoğraf paylaşma uygulaması olarak bireylerin hayatına giren ancak daha sonrasında fenomen haline gelmiş pek çok kişinin para kazanma aracı olarak yer edinen İnstagram uygulaması pek çok özelliği bünyesinde barındırmaktadır. Instagram’da geçirdiğiniz süreyi görüntüleme işlemi nasıl yapılır? Sorusuna cevaben uygulanacak bir kaç adım bulunmaktadır.

Instagram Süre Görüntüleme Özelliği

Yeni güncelleme ile beraber uygulama içerisinde geçirilmiş olan süreyi görüntüleyebilmek mümkün hale gelmiştir. Bu özelliği çalıştırabilmek için kullanıcının önce profiline giriş yapması daha sonrasında ise ayarlar kısmı üzerinden hareketlilik butonuna tıklaması gerekir. Bu alanda kişinin uygulama içerisinde geçirmiş olduğu günlük süre zarfını ve ortalama süresini görebilmesi mümkün olmaktadır. Kullanıcının gün içerisinde geçirmek istediği sınırlı süreyi aşmaması için yeni bir özellik daha getiren Instagram hatırlatıcı sayesinde bu özelliği de kullanabilme imkanı tanımaktadır.

Instagram Aktiflik Durumu Özelliği

Uygulamaya getirilmiş olan güncellemeler içerisinde pek çok özellik yer almakla birlikte profil, ayarlar ve hareketlilik sekmesi üzerinden aktiflik durumunu pasif ya da aktif edebilmek mümkündür. Takip eden kişilerin kullanıcının pasif mi aktif mi olduğunu görebilmesini sağlayan bu özellik pek çok kişinin kullanmayı tercih etmediği bir özellik olarak bilinmektedir. Instagram uygulaması dâhilinde her geçen gün yenilenen pek çok özellik ile birlikte kullanıma açık olmaktadır. Kullanıcının kendi isteği doğrultusunda bu özellikleri pasif ya da aktif kullanabilmeleri sağlanır.