Instagram’da Kişiler Nasıl Sessize Alınır?

Paylaş!

Instagram kullanıcıları bazı zamanlarda, bildirimini almak istemedikleri kişilerin profilini sessize alabilirler. Bu durum çok sık mesaj geldiğinde, bildirimler çok fazla gelmeye başladığında rahatsız edici olduğu için başvurulan bir yoldur. Kişileri sessize almak oldukça kolay ve zaman almayan bir iştir. Peki, ınstagram’da kişiler nasıl sessize alınır?

Instagram’da Kişileri Sessize Alma Yolları

Instagram’da kişilerin sessize alınması için bir kaç yol vardır. İlk olarak uygulanabilecek yolun aşamaları şunlardır;

1) İlk olarak bildirimi gelen ve sessize alınmak istenen kişinin profiline girmek gerekir.

2) Kişinin profiline girdikten sonra, profilin sağ üst köşesinde bulunan çizgilere tıklanır ve sessize al seçeneği aktif hale getirilir.

İkinci bir yol olan mesajlardan sessize almanın aşamaları ise şu şekildedir;

1) Kişi ile daha önceden mesajlaşılmış ise veya mesaj atılıyor ise dm kısmına gelmek gerekir.

2) Dm kısmında kişinin mesajının üstüne tıklanarak sessize alınabilir.

Instagram’da Sessize Alınan Kişiler Sessizden Çıkarılabilir Mi?

Instagram’da sessize alınan kişileri sessizden çıkarmak mümkündür. Sessize alınan kişiler, profillerine girilerek sessizden çıkarılabilir. Bunun yanında mesaj kısmına girerek de sessizden çıkarmak mümkündür. Kişiler kendi seçimleri doğrultusunda iki seçenekten birini seçerek, sessize aldıkları kişileri sessizden çıkarabilir ve tekrar bildirimlerini almaya başlayabilirler. Bu işlem istenilen her zaman yapılabilir.

Instagram’da Sessize Alınan Kişinin Sessizliği Kendiliğinden Açılır mı?

Instagram sessize alma özelliği, birkaç yıl önce aktif hale gelmiştir ve tüm android kullanıcıları kullanabilir. Özelliğin kendiliğinden iptal olması mümkün değildir. Sessize alan kişiler, tekrar sesliye almadan karşı tarafın sessizlik seçeneği kapatılamaz veya açılamaz. Bunun gerçekleşmesi için sessizliği aktif hale getiren kişinin, aktifliği bozması gerekir. Bunun dışında hiçbir şekilde sessizlik butonu kapanmaz.