Çin’in Yeni Oyuncağı Ora R1

Paylaş!

Çin’in Yeni Oyuncağı Ora R1. Çin rüzgarı otomobil dünyasında da esmeye başlıyor. Bu anlamda ülkenin en önemli otomobil üretici şirketi Great Wall Motor yeni bir araç üretmeye başladı. Great Wall Motor firmasına bağlı Ora elektrikli araç şirketinin üretimine başladığı aracın adı ise Ora R1 olarak belirlendi.

 Ora R1 Tozu Dumana Katacak

Yeni üretilen Ora r1 elektrikli araç uygun fiyatı ve yakıt tasarrufu nedeni ile heyecanla bekleniyor. Bu araçta bulunan elektrik kontrol sistemleri sayesinde araçta enerji tasarrufu sağlanıyor. Böylece araç daha uzun mesafeleri daha az miktarda elektrik yakarak gidebiliyor. Özellikle şehir içinde kullanım için üretilen bu araçta 312 km menzile sahiptir. Çin’de üretilen bu harika oyuncak 8.680 dolara satışa sunulacak. Bu şartlardaki eş değer araçların piyasa değerinin 80.000 dolar seviyelerinde olduğu düşünüldüğünde Ora r1 aracın fiyatı daha iyi anlaşılıyor.

Yeni üretilen bu araçla ilgili resmi açıklamayı üretici firmanın genel müdürü Ning Shuyong yaptı.

 Çin’de Otomobil Rüzgarı Esecek

Ning Shuyong yaptığı açıklamada elektrikli araç üretim pazarına yeni girdiklerini ancak kısa sürede gelişme göstererek Ora R1 aracı ürettiklerini belirtti ve piyasada eşi benzeri bulunmayan bu aracı ürettikleri için mutlu olduklarını dile getirdi. Ning açıklamalarında Çin’de otomobil sektöründe daha büyük adımlar atacaklarını ve klasik satış, servis, yedek parça ve bayilik modellerini hayata geçirerek bu sektörde var olacaklarını belirtti.

 Ora R1’in Teknik Özellikleri Nelerdir?

Çin’de üretilen Ora R1’in maksimum hızının 100 km olacağı belirlenirken Ora R1’de 35 kw elektrik motoru bulunmaktadır. Ora R1 üretim aşamasında 312 km menzile sahip olmasına rağmen gerçek kullanımda bu mesafenin 241 km’ye düşmesi bekleniyor. Firma aracı satışa sunarken 3 yıl içinde 120.000 km’ye kadar garantilidir. Bunun dışında araçta yer alan ana parçalar ise firma tarafından 8 yıl içinde 150.00 km’ye kadar garantilidir. Firmadan yapılan son açıklamaya göre Ora R1 ilk olarak Çin’de satışa sunulacak ve bir süre sürücülerin görüşleri alınacak. Aracın sorunsuz olduğu kesinleştiği zaman Çin dışındaki ülkelerde de satışa sunulacak.