Instagram’da Gönderilere Dikkat: Yanlışlıkla Beğenme Riski Artıyor

Paylaş!

Instagram’da Gönderilere Dikkat: Yanlışlıkla Beğenme Riski Artıyor. Fotoğraf ve video paylaşımına yarayan en çok kullanılan sosyal medya platformları arasında yer alan Instagram’da her geçen gün yenilikler oluyor. Önceleri gönderiler arasında geçiş yapmak için kaydırma yöntemi uygulanıyordu. Fakat yapılacak olan yenilemelerle beraber Instagram’da gönderilerin artık tek tıkla değiştirileceği söz konusu olmuş bulunuyor. Instagram’da gizli bir şekilde birinin profilinde hemen herkes gezinmiştir. Bu gezinti esnasında ne kadar çok dikkat edilse de yanlışlıkla beğenmemiş olan insan sayısı da neredeyse yok denecek kadar azdır. Bildirim hemen gittiği için beğeni geri alınsa da bu bir çözüm olmamaktadır.

Yeni Fikirler

Instagram’da görevine başladığı andan itibaren yeni fikirler ortaya atmaya başlamış bulunan CEO Adam Mosseri yeni bir özellik bulmuş bulunuyor. Bu yeni gelecek olan özelliğe göre insanlar keşfet ya da birinin profili içerisinde videolar, fotoğraflar arasında geçiş yaparken tek tıklama özelliğiyle geçiş söz konusu olacak. Beğeni ve diğer işlemler ise sol alt köşede bulunan yerlerde gerçekleştirilecek. Tek tık ile geçiş yapıldıktan sonra geri dönmek için yine kaydırma özelliği ya da sol tarafa tıklama mümkün olabilecektir. Instagram platformunda yanlışlıkla beğeni yapanlar için de tıklamayla geçiş yapmak biraz sorun gibi gözüküyor olsa da alışıldığında çok daha rahat bir şekilde kullanılabilecek gözüküyor.

İpuçları

Tek tık ile geçiş yapma özelliğinin geleceğine dair birçok ipucu bulunuyor. Yakın zamanlarda Suprateek Bose kullanıcı adına sahip olan bir hesaptan yayınlanan hikayede bu özellik ile ilgili ipuçlarına ulaşmak mümkündür. Instagram’a gelecek olan bu yeni özelliğin ipuçları incelendiğinde gönderiler arasında çok daha hızlı geçiş yapılabilecek olduğu ve daha rahat bir kullanıma sahip olacağı görülüyor. Hızlı bir şekilde gezinti yapmayı sağlayacak olan bu özellik ilk başta Instagram kullanıcılarının alışmasını güçleştirebilir. Dikkat etmek gereken nokta ise kaydırmalı geçişlerde olduğu gibi tek tıklı geçişlerde de yanlışlıkla beğenme durumu oluyor. Instagram kullanıcılarının yanlışlıkla beğeni yapma sorununa bir çözüm olmayan bu yenilik biraz daha fazla dikkat etmeyi de beraberinde getirmiş bulunuyor. Yeniliklere hızla ayak uydurmak gerekiyor.