Instagram’da İstenmeyen Bildirimleri Kapatma

Paylaş!

Mobil uygulamalar arasında en çok kullanılan ve her geçen gün kullanıcı sayısını arttırarak dünyanın tekelini elinde bulunduran mobil uygulamalarından bir tanesi haline gelen Instagram, bildirimleri ile de adından söz ettirir. Gelen bildirimlerin sadece gönderi beğenmesi ya da yorum şeklinde olmaması ve çok çeşitlilik göstermesi kimi zaman kullanıcıların Instagram’da istenmeyen bildirimleri kapatma özelliğini devreye sokmalarına neden olur.

Instagram Hangi Bildirimleri Gönderir?

Instagram uygulaması pek çok durumu baz alarak kullanıcısına çeşitli bildirimler gönderir. Bunların en temel olanlarına bakıldığında; yeni bir kişinin kullanıcıyı takip etmesi, paylaşılmış olan gönderinin beğenilmesi ya da yorum yapılması şeklindedir. Bu bildirim seçeneklerinin yanı sıra tekip edilen bir kişinin canlı yayın başlatması ya da daha öncesinde paylaşılmış olan bir gönderinin yıl dönümünün olması da gelen bildirimler arasındadır.

Bildirim Ayarları

Instagram uygulamasını kullanan kişiler için gelecek olan bildirimlerin düzenlenmesi durumu söz konusudur. Bildirim ayarları menüsü üzerinden yapılacak olan düzenleme ile hangi gelişmelere dair bildirim alınması gerektiği kullanıcının inisiyatifine kalmış bir durum olarak ortaya çıkar. Ayarlar kısmında yer alan “Anında İlet Bildirimleri” seçeneği bu düzenlemenin yapılması için kullanılır ve kapatıp açma işleminde kullanıcılara destek sağlanır.

SMS ve E-posta Bildirim Ayarları

Instagram uygulamasında sadece uygulama kısmında bildirim alabilme özelliğinin yanı sıra dileyen kullanıcılar için SMS üzerinden ya da e-posta üzerinden bildirim alma durumu da söz konusudur. Uygulamanın yine Ayarlar kısmında bulunan anında ilet bildirimleri seçeneğinin en altında yer alan SMS ya da e-posta bildirimlerinin kapatılması ile bildirim akışı durdurulmuş olur. Hem bu alanda hem de uygulama içerisinde bildirim alımının kapatılması için bu seçeneğin kullanılması gerekir. Instagram uygulaması bu konuda kullanıcıya yönelik hareket eder.