Instagram’da Sesli Mesaj Özelliği Nasıl Kullanılır?

Paylaş!

İnstagram, günümüzün en fenomen fotoğraf ve video paylaşım uygulamasıdır. Sürekli yenilik ve kolay kullanım için güncellenen Instagram, en son güncellemesin de gelen sesli mesaj özelliği ile dikkat çekti. Peki, ınstagram’da sesli mesaj özelliği nasıl kullanılır?

Instagram Nedir?

Oldukça fenomen olan bu sosyal medya uygulaması ülkemizde de birçok kullanıcıya sahiptir. Instagram, fotoğraf ve video paylaşım uygulamasıdır. Ayrıca sadece fotoğraf veya video paylaşmanızla kalmıyor, paylaşacağınız gönderiye filtreler ve açıklamada ekleyebiliyorsunuz. Profilinizde sınırlı bir süre içinde (24 saat) kalan hikâyelerinizi de diğer kullanıcılar ile paylaşabilmek mümkün. Instagram’ı kullanabilmek için öncelikle aygıtınıza uygulamayı indirip daha sonra hesap açmanız gerekmektedir. Kullanımı basit olan bu uygulama ile ticaret yapabilmeniz mümkün. Markanız veya kuruluşunuz adına bir işletme hesabı açıp ürünlerinizi satabilirsiniz. Diğer kullanıcılar ile mesajlaşabilir, onlara özel olarak fotoğraf veya video gönderebilirsiniz.

İnstagram Mesaj Özelliği Nedir?

Diğer kullanıcılar ile sohbet etmenizi sağlayan DM pek çok kullanıcı tarafından kullanılıyor. Mesajlaşmak için ana sayfanızda ki sağ üstte bulunan simgeye dokunmanız veya parmağınızı sola kaydırıp çıkan sayfanın en üstündeki “Ara” kısmına yazıp istediğiniz kişiye mesajınızı gönderebilirsiniz. İsterseniz diğer kullanıcılar ile grup kurabilir, birlikte sohbet edebilirsiniz. Sadece yazılı olarak mesajlaşma değil ayrıca fotoğraf, video ve sesli mesajda göndermenizi sağlıyor. Fotoğraf veya video göndermek için göndereceğiniz kişinin adını yazdıktan sonra, yanında bulunan “Kamera” simgesine tıklamanız yeterli olacaktır. Göndereceğiniz fotoğraf veya videoya efekt, GIF veya çıkartma ekleyebileceğinizi de unutmayın.

Sesli Mesaj Özelliği Nasıl Kullanılır?

Instagram’a yeni gelen bu özellik sayesinde diğer kullanıcılara sesli mesaj gönderebilmeniz mümkün. Bu özelliği kullanabilmeniz için ilk önce DM bölümünüzde olmanız gerekiyor. Daha sonra göndereceğiniz kişinin sohbet ekranına giriş yapıp, sağ altta bulunan mikrofon ikonuna basılı tutun. Parmağınızı ikondan çektikten sonra sesli mesajınız karşıya gitmiş olacaktır. Mesajı kaydederken göndermek istemiyorsanız yan tarafta bulunan çöp ikonuna parmağınızı kaldırmadan sürüklemeniz yeterli olacaktır.