İnternette Reklamlar Nasıl Engellenir?

Paylaş!

İnternet kullanımı günümüzde çok fazla yaygınlaşmıştır. Hemen hemen her evde bilgisayar ve internet vardır. Bu nedenle internet üzerinden çeşitli videolar izleyebiliyoruz ve müzikler dinleyebiliyoruz. Fakat bunu yaparken karşımıza sürekli reklam çıkarak videonun izlenmesini zorlaştırıyor. Bunu engellemek adına birçok program kullanılmaktadır. Bu programlar tüm sitelerden bu reklamları engeller. Bu sayede bir daha reklam görmezsiniz. Peki internette reklamlar nasıl engellenir? Farklı birçok programı kullandığınız internet tarayıcısında aktif ederek bu reklamları engelleyebilirsiniz.

Reklamları Engellemek İçin Hangi Program Kullanılır?

Reklamları engellemek için kullanılan en etkili programların başında Adblock gelmektedir. Bu program aynı zamanda internet üzerinden en fazla indirilen reklam kapatma programıdır. İstediğiniz tüm tarayıcılara kurarak kullanabilirsiniz. Tarayıcınızda oluşan sekme sayesinde istediğiniz zaman açabilir istediğinizde kapatabilirsiniz. Oldukça kolay kullanımı vardır.

Reklamlar Tüm Sitelerde mi Engellenir?

Hemen hemen tüm sitelerde reklam yapılmaktadır. Bu reklamlar sitelerin bir nevi gelir kaynağı olduğu için de sürekli karşımıza çıkacaktır. Bu nedenle interneti daha rahat kullanmak adına bu reklamları engellemek gerekir. Reklam engelleme programlarının hemen hemen hepsi tüm siteler üzerinde çalışmaktadır. Çünkü bu programlar doğrudan internet tarayıcısında aktif olur. Aktif olan tarayıcıda girdiğiniz her sitede reklamlar kapatılmış olur.

Program Nasıl Kullanılır?

Kullanımı oldukça kolaydır. Programı indirdiğinizde ve kurduğunuzda internet tarayıcınızın en sağ tarafında bir simge belirlenir. Bu simge üzerinden programı açabilir yada kapatabilirsiniz. Özellikle Youtube gibi bir site üzerinde video izlerken sürekli reklam çıkması ve bu reklamları geçmek için en az 5 saniye izlemek zorunda olmak hem zamanınızı çalacak hem de sizi bir şeyi izleye mecbur bıraktığı için mutlu etmeyecektir. Bu programı kullanmaya başladıktan sonra internette video izlemekten daha fazla keyif alacaksınız