Instagram’da İzlenilme Sayısı Nasıl Artırılır?

Paylaş!

Instagram üzerinden paylaşılan videoların izlenilme sayısı, hesapların popülerlik derecesini belirlemede önemli bir etken oluyor. Bu bakımdan kişiler için videolarını kaç kişinin izlediği noktası oldukça önemli oluyor. Instagram’da izlenilme sayısı nasıl artırılır? sorusunu yönelten kullanıcılar için bazı pratik işlemlerden bahsetmek mümkün olacaktır. Hesabınız ile alakalı olarak bazı düzenlemeleri yaparak videolara gelen izlenme sayısını yukarılara çekebilirsiniz.

Hesap Gizliliğini Ayarlayın

Instagram hesabınız şayet gizli konumda ise, paylaştığınız videoları yalnızca takipçileriniz görebilir. Ancak hesabı herkese açık konuma getirdiğiniz zaman sizleri takip etmeyen kişiler de ‘keşfet’ bölümünden videonuza erişebilir. Bu bakımdan videolarınızdaki izlenilme sayısını yukarılara çekmek istiyorsanız, hesap gizliliğini herkese açık şeklinde düzenleyebilirsiniz. Hesap gizliliğini düzenlemek için profiliniz üzerinden ayarlar sekmesine tıklamanız yeterli olacaktır.

Videolarda Etiket Kullanın

Hashtag adını verdiğimiz etiketler, farklı kişilerin tek bir gönderi altında toplanmasını sağlar. Instagram üzerinde aynı etiketi kullanarak paylaşım yapan herkes, birbirinin gönderilerine ulaşabilir. Bu bakımdan daha fazla kişiye hitap etmek istiyorsanız paylaştığınız videolara mutlaka etiket ekleyin. Etiket sayısı ne kadar fazla olursa, ulaşacağınız kitle de o kadar fazla olacaktır. Elbette yapacağınız etiketlerin gönderilerle ilgili olmasına da dikkat etmek gerekiyor.

Video ve Görüntü Kalitesini Yükseltin

Instagram’da ilgi çekici ve kaliteli videolar çekmek son derece önemlidir. Çektiğiniz bir video kalitesiz bir görüntüye sahipse, kişiler tarafından çok fazla dikkat çekmez. Ancak profesyonel bir kamera ya da kaliteli bir cep telefonu ile çekilen videolar her zaman için dikkat çekici olacaktır. Bu bakımdan paylaştığınız videoların görüntü olarak kaliteli olmasına maksimum dikkat gösterin. Ayrıca çeşitli video ve shop uygulamalarını kullanarak videoları daha renkli ve ilgi çekici hale de dönüştürebilirsiniz.