iOS 12 Beta iPhone ve iPad’e Nasıl Yüklenir?

Paylaş!

Beta sürümleri her yeni iOS güncellemesinin sürüm öncesi deneme sürümleridir. Gerçek bir güncelleme almadan önce bu işletim sistemini telefonda denemek iyi bir fırsat olmaktadır. Bir iOS 12 beta iPhone ve iPad’e nasıl yüklenir aşamalarıyla beraber anlatılacaktır.

Geliştirici Beta Nasıl Edinilir?

iOS 12 Beta’yı nasıl ve nereden edinileceği konusunda en güncel beta sürümlerini edinmek üzere geliştirici beta programına katılmak ve bir Apple geliştiricisi olarak kaydolmanız gerekir. İOS Geliştirici Beta’sına kaydolmak ve yüklemek için bu talimatları izlemeniz gerekir.

Apple geliştirici sitesine giderek bir Apple kimliği ile kayıt olun. Daha sonra bu kimliği kullanarak iOS Dev Center’da oturum açın. Apple cihazınızın UDID kaydettirin. UDID bulmanın en kolay yolu cihazı iTunes’a takmaktır. Sağ üst köşedeki cihazın simgesine tıklayın. Özet sekmesine bakın ve seri numarası girişine tıklayın. Artık cihazınıza uygun iOS beta sürümünü indirebilirsiniz. Daha sonra Mac’inize indirilen dosyayı açın ve cihazı iTunes’e bağlamış olun. Alt tuşuna basılı tutun ve cihazınızın özet sekmesindeki iPhone’u geri yükle düğmesine tıklayın. iOS beta 12 birkaç dakika içinde iPad ve iPhone’a yüklenmiş olacaktır.

Genel Beta Nasıl İndirilir?

Deneme sürümünü irdeledikten sonra gerçek sürüme geçmek istenebilir. İndirme ve kurulum yöntemleri birbirine benzemektedir. Kayıt olurken kullanmış olduğunuz Apple kimliği burada da geçerli olacaktır. Beta yazılım programına giriş yapın. İOS cihazınızı kaydettirin. İOS cihazınızda beta Apple sayfasına gidin. Yapılandırma profilini indirin ve yükleyin. Beta sürümünün yazılım güncellemesi altındaki Ayarlar uygulamasında kullanılabilir olmasını sağlar.

Riskler ve Önlemler

Bu Beta’ların test versiyonları olduğuna dikkat edilmelidir. iOS’un tamamen resmi yapıya dönüşecek tüm özelliklere sahip bitmemiş versiyonlarıdır. Yine de düzeltilmesi gereken bazı aksaklıklar ve sorunları mevcuttur. İOS 12 Beta sürümünden mükemmel bir kullanıcı deneyimi beklenmemelidir.

İOS beta sürümünü indirip yüklemeden önce cihazınızı yedeklemenin ne kadar önemli olduğu unutulmamalıdır. Beta sürümünü denemek için ana iPhone veya iPad’iniz olmayan ikincil bir aygıt kullanmak daha yararlı olacaktır.