İos 12: Siri Kestirmeleri Nasıl Eklenir?

Paylaş!

İnsanların kullanmış oldukları cep telefonları günümüzde sık sık birçok işlemi yapmada kullanılıyor. Günlük rutin işlerinizi veya önem arz eden işlerinizi söz konusu olan bu cep telefonları üzerinden yapmak artık çok kolay. Özellikle de kullanmış olduğunuz cep telefonunun siri özelliği varsa bu çok daha kolay olacaktır. Çünkü birçok insan kullanmış oldukları telefonlara ios 12: siri kestirmeleri nasıl eklenir? Sorusunu soruyor ve buna cevap arıyor.

Sesli Komutlara Yanıt

Şimdiye kadar sık sık kullanmış olduğumuz sirinin en büyük özelliği sesli komutlara yanıt vermesidir. Herhangi bir işlem yapılmak istenildiğinde söz konusu olan bu özellik sayesinde çok da zorlanmadan rahatlıkla yapılabiliyor.

Şimdi ise çok daha kolay ve ulaşılabilir olan özellikleri ile bu uygulama kullanılmaya başlandı. Kısaltma yöntemi ile artık çok daha kolay bir şekilde işlemlerinizi yapabilir ve hemen zaman hem de işlem tasarrufu yapabilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken tek şey cep telefonunuza söz konusu olan bu kısaltmaları eklemektir. Bu sayede siz de bu uygulamanın sunmuş olduğu bu kolay ve kaliteli hizmetten yararlanabilirsiniz.

Apple kullanan yani bu marka cep telefonuna sahip olan bireyler bu kısaltmaların nasıl indirileceğini ve nasıl kullanılacağını merak ediyor. Dolayısıyla da bu konuda öncelikli olarak yapmanız gereken şey bilgi sahibi olmaktır.

Nasıl Eklenir ve Kullanılır?

Yapmanız gereken işlemler gayet basittir. Söz konusu olan İOS cep telefonunuzun ayarlar bölümünden rahatlıkla bu kestirmeleri ayarlayabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Öncelikle cep telefonunuzun ayarlar kısmına girmeniz gerekir.

Ayarlar bölümüne girdikten sonra yapmanız gereken şey Siri ve Arama kısmına girmektir. Karşınıza çıkan üç farklı seçenekten Tüm Kestirmeleri seçmeniz gerekir. Daha sonra da kaydet tuşuna basarak söz konusu olan kestirmeyi ekleyebilirsiniz. Üstelik söz konusu olan bu kestirme de sizin istediğiniz tarzda bir kestirme olacaktır.

Kestirmelerin Faydaları

Kestirmeler sık sık kullanmış olduğunuz uygulamalara ve adreslere erişiminizi çok daha kolay ve erişilebilir hale getirecektir. Çünkü telefonunuz söz konusu olan bu uygulama ile istediğiniz işlemleri çok daha rahat ve kolay bir şekilde yapmanızı sağlayacaktır.