iPhone 13 Pro Max Ayrıntılı Çizimleri Sızdırıldı

Paylaş!

Apple, iPhone serisinin 14.modeli olan  iPhone 12’yi 2020 sonbaharında kullanıcılarının beğenisine sunmuştu. Aldığımız duyumlara göre iPhone hayranlarının merakla beklediği iPhone 13’ün en güçlü söylentilerinden biri iPhone 12’den daha küçük boyuta sahip olacağı! Bu bilgiyi Twitter’a sızdıran DuanRui geçtiğimiz günlerde iPhone 13 Pro Max için bir eskiz paylaştı

Görünüşe bakılırsa, eğer bilgi doğruysa yeni modeldeki boyut eskisine nazaran %27,7 daha dar olacak. Şemalara göre yeni boyutlar 25, 26 mm’ye dayanıyor. iPhone 12’yi hesaba katacaksak ölçüsünün 34.5 mm’ye dayandığını söyleyebiliriz. Ancak yeni model iPhone 12’nin aksine 0.1 mm daha kalın olacağı gözlemleniyor. Bu küçük değişikliğin kullanılacak olan bataryalardan kaynaklandığını düşünüyoruz ancak bütün bu bilgiler spekülasyon haber.

Görünüşe göre en büyük değişiklik iPhone 12 ve iPhone 12 Mini’de 3.71 cm olan kamera bloklarının iPhone 13 Pro Max modelinde 4.49cm’e yükselmesi olarak görünüyor. Bu da demek oluyor ki her gelen modelin sahip olduğu yeni lensler, bir sonraki modelin öncekinden daha büyük olacağını gösteriyor.

Ayrıca ses ve kilit tuşlarının yeni modelde yine yan tarafta ancak daha aşağıda olacağını görüyoruz. Eskize göre yeni modelde 6.22 mm’lik bir kayma gözlemlenirken, Apple’ın sitesindeki iPhone 13 modelinde geçerli olup olmadığı ise net değil.

Sızan iPhone 13 Pro Kılıf görseli

Tüm bu bilgiler ışığında iPhone 13 serisinde çok büyük bir görsel değişiklik beklemiyoruz. Hatta görünen o ki, iPhone 12 ve iPhone 13’ü gözle birbirinden ayırmak hiç de kolay olmayacak. Dileriz ki özellik olarak büyük farklılıklarla hayranlarını sevindirmeye devam eder! Aksi taktirde en büyük iyileştirmeyi sadece kamerasında göreceğiz gibi bir durum söz konusu. Tabi ki bununla birlikte kamerasındaki değişiklikler düşük ışıktaki performansını iyileştirme, optik görüntü sabitleme ve yakınlaştırma gibi özelliklerin iyileştirmesi olarak karşımıza çıkacak. Görünen o ki zaten mükemmel olan iPhone kamerası daha da iyileştirilen deneyimle kullanıcıların beğenisine sunulacak.