Casper Via A3 Büyük Fiyat Avantajı

Paylaş!

Casper Via A3 büyük fiyat avantajı. Yerli üretim olan akıllı telefonlar içerisinde en çok rağbet görenlerden birisi konumunda ki Casper VIA A3 için Casper firması atağa geçti ve ürün için ciddi miktarda indirim sağladı. Casper son ürettiği telefon olan Casper VIA A3 için tam 500 TL’lik bir indirim gerçekleştirdi. Bu indirim ile beraber telefonun piyasa fiyatı 2699 TL’den 2199 TL’ye kadar düşmüş oldu. Bakıldığı zaman yaklaşık %18’lik bir indirim söz konusu. Yeni telefon almayı düşünenleri için oldukça avantajlı bir durum oluşmuş oldu.

Telefonun Özellikleri

Çift kameralı arka kamera özelliğine sahip telefonda 12 MP ve 5 MP’lik 2 kamera bulunuyor. Bu sayede cihaz objeleri tanıyarak profesyonele yakın tarzda çekimler gerçekleştirebiliyor. Tabi ki günümüz telefonlarının arka kamerası kadar ön kamerası da önem taşıyor. Bu sebeple ön kamerada 16 MP’lik bir lens kullanılmış ve burada bulunan portre modu ile daha iyi selfieler çekmeniz sağlanıyor. 1080 x 2246 piksellik kaliteli bir görüntü sunan telefonda 6.2 inch’lik geniş bir ekran sunuluyor. Ekran ve kenar oranı ise %82 olan cihaz iyi görüntü sağlama konusunda oldukça iddialı gibi görünüyor.

Son dönemlerde telefonların tekrardan büyümeye başladığı düşünülürse bu genişlik ile kullanıcısını tatmin edecektir. Aynı zamanda bu geniş yapı sayesinde 3400 mAh kapasitesinde bir pili bulunuyor. Casper pili yapay zeka ile destekleyerek oyun ve uygulamalara göre pil performansının değişmesini sağladığını bildirdi. İşlemci açısından da fiyatına göre kaliteli bir seçenek sunan Casper da Snapdragon 450 yonga işlemci ve 4 GB ön belleğe sahip bir RAM sistemi bulunuyor. Ekran şifrelemesi için yüz tanıma sistemi sunan cihaz, oldukça hızlı bir şekilde tanımlama yapması sayesinde de bu teknolojinin rahat bir şekilde kullanımını sağlayacak gibi duruyor.

Fiyat Avantajı

Ürün Türkiye üretimi olması ve bu sayede birçok gümrük vergisinden de avantaj sağlaması ile rakiplerine göre uygun fiyatı ile dikkat çekiyor. Yapılan son indirim ile beraber Casper VIA A3 yeni bir akıllı telefon almayı düşünenler için incelemeye değer olacaktır.