iPhone Pil Yüzdesi Nasıl Açılır?

Paylaş!

IPhone’daki yüzde pil ekranını açarak, iPhone’unuzun ne kadar pil ömrü bıraktığını kolayca görebilirsiniz. Pil yüzdesi gösterildiğinde, pil simgesinin yanında sayısal bir yüzde görürsünüz. Bu şekilde, batarya simgesine bakarak tahmin etmeden batarya ömrünün ne kadar kaldığını tam olarak bilebiliyorsunuz. Telefonunuzu çok geç olmadan şarj etmeyi genellikle unutursanız iPhone’unuzdaki pil yüzdesine bakın. IPhone’da pil yüzdesinin nasıl gösterileceği aşağıda açıklanmıştır. iphone pil yüzdesi nasıl açılır bir göz atalım.

IPhone’da Pil Yüzdesini Açma veya Kapatma

IPhone’unuzun ne kadar pil ömrü bıraktığını bilmek istiyorsanız, iPhone’daki pil yüzdesini açmanız her zaman görebilmek için mükemmel bir yoldur. Düşük Güç Modu açık olduğunda pil yüzdesinin otomatik olarak açıldığını da fark etmiş olursunuz. IPhone’da pil yüzdesini açmak veya kapatmak için:

  • Telefonunuzda ayarlar uygulamasını açın.
  • Akü seçeneğine dokunun.
  • Pil Yüzdesinde Açma / Kapama ayrıntısını işaretleyin. iPhone’nunuz pil yüzdesini göstermeye başlayacaktır.

En Çok Pil Ömrü Kullanan Uygulamalar Nasıl Görülebilir?

Pil tüketme alışkanlıklarınızı azaltmaya çalışıyorsanız, kullandığınız uygulamaların iPhone’unuzdaki en fazla pil ömrü kullandığını görmek iyi bir fikir olabilir. Mesela, günde Facebook’da 3 saat geçiriyorsanız eğer,,pil ömrünüzün yüzde 60’ını Facebook’ta kullandığınızı kontrol edip görebiliyorsunuz. Facebook’ta iPhone’ta geçirdiğiniz süreyi kısaltabilir ve anında pil ömründen tasarruf etmeye başlayabilirsiniz. Hangi uygulamaların en fazla pil ömrü kullandığını görmek isterseniz; Ayarları açın. Akü seçeneğine dokunun, pil kullanımı altında, uygulamalarınızı pil kullanımı sırasına göre listelemiş olursunuz. Iphone’da özellikle müzik çalar kullanıyorsanız büyük ölçüde pil ömrünü azaltan uygulama olduğunu bilmelisiniz. Kullandığınız diğer uygulamaları pil ömürlerini kısaltmasına göre planlayarak kullanmanız gerekebilir. Aynı anda birden fazla uygulamanın açık kalması da pil ömrünüzü azaltan faktörlerden biridir. Uygulamalarınızı açık bırakmak yerine kapatarak sonlandırmanız da pil ömrünüzün uzun olmasında etkili olacaktır.