iPhone X Nasıl Açılır?

Paylaş!

Apple tarafından piyasaya sürülen en son telefon sürümlerinden olan iPhone X ön tarafından bakıldığında ekranında tuş bulunmayan ve kafa karıştıran bir tasarıma sahiptir. Şık ve farklı bir tasarım arayanların ilk tercihlerinden bir tanesi olmaya aday gösterilen bu telefon için her kullanıcının aklına takılan soruların başında iPhone X nasıl açılır? Gelmektedir. Telefon teknolojisinde yeni bir çığır açtığı öne sürülen bu donanım ile retina ekran adı verilen bir terim meraklıların ilgi alanına girmiştir. Alışılmış Apple görüntüsünden uzak olması nedeniyle diğer sürümleri kullanan kişilerin bazı zorluklar yaşadığı bilinmektedir. Zorluğun en temel çıkış noktası ise tuşsuz bir telefonu açıp kapatmakla başlamaktadır.

Açılma İşlemi

IPhone X’in açılması için ekranda tuş olmadığından dolayı yan taraftaki logodan yararlanmak gerekmektedir. Bu logo telefonun tasarımı gereği hem farklı hem de işlevsel bir düğme özelliğindedir. Telefonun yan tarafında bulunan bu düğmeye Apple logosu ekranda belirinceye kadar basılı tutunuz. Ardından açılma menüsü kolaylıkla karşınıza gelecektir. İlk açılma ekranının hemen ardından ise dokunmatik alanların belireceği bir sonraki ekran gelecektir.

Kapatma İşlemi

Açılma işlemi kadar merak edilen bir başka konu da telefonun kapatılması işlemidir. Bunun içinde yine aynı Apple logosu bulunan düğmeden yararlanılır. Farklı olarak ise aynı anda bu düğme ile birlikte ses açma kapama düğmesinin de basılı tutulması gerekmektedir. Bir süre bekledikten sonra ekrana kapanma menüsü gelecektir.

Ayarlar Menüsünden Kapatma

iPhone X’in ayarlar menüsünden kapatılması seçeneği de bulunur. Bunun için ayarlar- genel- telefonu kapat menüsü üzerinden ilerlemeniz yeterli olacaktır. Pratik şekilde açma ve kapama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ekrana kapama menüsü gelmediğinde telefona zarar vermemek adına bu menüden ilerlemek daha kolay olacaktır.