WhatsApp Yöneticilerinden Bir İstifa Daha!

Paylaş!

WhatsApp yöneticilerinden bir istifa daha! WhatsApp geride kalan son bir yıl içerisinde çok çalkantılı bir dönemi geçirdi. Yönetim kadrosu içerisinde yer alan yöneticilerin son zamanlarda istifa etmeleri göze çarpıyor. Geçenlerde bir yönetici istifa etmişti. Fakat bunun şoku henüz geçmemiş iken bir yönetici daha WhatsApp ailesinden ayrılarak istifa ettiğini açıkladı. Yaprak dökümü WhatsApp üzerinde son birkaç zamandır devam ediyor.

Bilindiği üzere Facebook Instagram ve WhatsApp’ ı satın alarak bünyesine katmıştı. Bu durum karşısında yönetimde bulunan liderlerin kazançlarının kısa vadede değil uzun vadeye dönmesinde istifa etmelerinin payı büyük. Yönetimin bir çoğunluğunda büyük bir yaprak dökümü yaşanıyor. Daha geçenlerde istifa eden bir yöneticinin geri doldurulmaya çalışılırken, bir de istifa eden son ismin Neeraj Arora’nın olduğu medyaya duyuruldu.

Yönetici kadrosunda gerçekleşen bu yaprak dökümlerinin WhatsApp uygulamasına ne kadar etki edeceği merak ediliyor. Şu anda bunun herhangi bir etkisinin olmadığı WhatsApp tarafından basına söylendi. ama bu durumun etkisinin kısa vadede değil uzun vadede uygulama için çeşitli olumsuz durumları beraberinde getireceği de denilen bazı noktalar arasında yer alıyor.

Neeraj Arora İstifa Nedenini Açıkladı

İstifa nedenini yaptığı açıklamalarla gündeme getiren Neeraj Arora’nın bu kararı almasındaki en büyük neden in ailesi ne zaman ayıramaması olduğunu söyledi. İşi ile ilgili herhangi bir sorununun olmadığını da sözlerine ekledi. 2014 yılının içerisinde WhatsApp’ı satın alan Facebook yönetimi Neeraj Arora isimli yöneticiyi CBO görevinden alarak Facebook operasyonuna kaydırmıştı. Facebook hesabı üzerinden takipçilerine veda mesajı yayınlamayı da ihmal etmeyen Neeraj Arora, hiçbir şekilde çalıştığı kurumdan şikayetçi olmadığını ve bu aldığı kararın tamamen kendisinin kişisel kararı olduğunu aynı zamanda ailesine pek vakit ayıramadığı için istifa ettiğini de söyledi.

Yayınladığı veda mesajında zamanın akıp gittiğini ama hatıraların unutulmadığını belirtti. Yönetim kadrosunda 7 yıllık yöneticilik yaptığını, çok yetenekli insanlar ile çalıştığını ve bu yüzden çok şanslı olduğunu da sözlerine ekledi. WhatsApp geçmişte olduğu gibi basit kullanışlı, güvenilir bir şekilde yoluna devam edeceğinden hiç kuşkusu olmadığını ancak artık veda etmesinin zamanının geldiğini de son olarak söyledi.