İstanbul’da Resmen İSTMOP Başladı

Paylaş!

İstanbul’da resmen İSTMOP başladı. Otomobil sahibi olan sürücülerin korkulu rüyası araçlarının çekildiğini görmektir. Kurallara uygun park olmadığında veya başa nedenlere bağlı olarak çekilmek zorunda kalınan araçlarının nerede olduğu konusunda fikir sahibi olmak isteyen sürücüler için İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü çok önemli bir adım attı. Hatalı parktan doğan sıkıntılı durumları hafifletmek adına çekilen araçların nerede olduğunu artık mobil olarak görmek mümkün olacak. Söz konusu proje tüm sürücüler için geçerli olup, araçlarının çekildiği yeri cep telefonlarından veya en yakın bilgisayarlardan online şekilde görebilecekler. Gereksiz endişeye ve merak kapılmadan gerekli işlemleri başlatabilirler.

İSTMOP Hayata Geçirildi

İlk kez mega kent İstanbul’da kullanılacak sistem başta sürücüleri memnun etmiştir. Bu sitsem sayesinde sürücüler arabalarının çekildiği tarihi, saati ve yeri kolaylıkla öğrenebilecekler. Mobil uygulama üzerinden kolaylıkla öğrenmeleri zaman ve gereksiz iş yükünü de azaltacaktır. İstanbul’da yaşayan sürücüler araçlarını bıraktıkları yerde göremediklerinde hemen internet aracılığı ile istmop veya İOS, Android telefonlarda geçerli olmak üzere İSTMOP mobil uygulamasına arabanın plaka numarasını ve çekildiği tarihi girerek araçlarının nerede olduğunu tek tıkla öğrenebilecekler.

Yanlış Park Hataları Yapmayalım

Milyonlarca araç sahibi trafiği aksatacak veya zora düşürecek park etmeleri dahilinde bazı sıkıntıları yaşayabilmektedir. Trafik polisleri görevleri gereği bu araçları çekim alanlarına gönderirken araç sahibi bu durumdan haberi olmadığından kısa süreli bir şok yaşar. Buradaki ilk adım yanlış yere park etmemenin daha doğru olmasıyla alakalı iken, farklı durumlardan dolayı çekilen araçlarını artık çok daha kolay bir şekilde bulabilecek olmalarıdır. Gereksiz korku ve endişe yaratılmaması adına İstanbul Emniyet Müdürlüğü böylelikle başarılı bir projeye daha imza atmış bulunmaktadır.

İSTMOP Kullanırken Dikkat Çekici Detaylar

İSATMOP hayata geçirildikten sonra bazı püf noktaları da belirtilmektedir. Sayfaya giriş sağlandıktan sonra hızlı bir şekilde sürücüleri yönlendirmektedir. Ancak uzun süre bir hareket olmadığında sistem kendini otomatik olarak kapatacaktır. Araç çekim işlemleri için gerekli bilgileri size tanına sürede girmeniz ilk bakışta yeterli olacaktır. Tüm veriler doğru şekilde girildiğinde 2-3 dakika içinde aracınızın nereye çekildiğini görebileceksiniz.