Samsung Galaxy S9’un Android 9 Pie Güncellemesi Batarya Sorunu

Paylaş!

Samsung Galaxy S9’un Android 9 Pie Güncellemesi Batarya Sorunu. Samsung Galaxy S9 marka telefonlarını Android 9 Pie güncellemesi ile güncelleyen Samsung S9 telefonu kullanıcılarının şikayetleri son günlerde şaşırtıcı bir şekilde artmaya başladı. Samsung Galaxy S9 kullanıcılarının şikayetleri aslında ortak. Telefon kullanıcıları bataryalarının ani şekilde bitmesinden dolayı son günlerde şikayetlerini fazlasıyla dile getirmekteler.

Samsung Galaxy S9 Kullanıcıları Android 9 Pie Güncellemesinden Şikayetçi

Cep telefonu kullanıcıları Android güncellemelerini takip ederek zaman zaman telefonlarını yeni sürümlerle güncelleme yapmaktalar. Aslında Android güncellemeleri sayesinde cep telefonunun son sürüm ile çalışması oldukça faydalı bir özellik. Android güncellemeleri telefon güvenliği ve kullanımı açısından oldukça faydalar sağlarken diğer taraftan da nadir olarak da problem yaratmaktadır. Samsung Galaxy S9 kullanıcıları son günlerde telefonlarını Android 9 Pie ile güncelleme yaptıktan sonra cep telefonlarının pil kullanım süresinin aniden düşmesinden ve pil kullanım sürelerinin azalmasından şikayet etmekteler ve bunu sık sık dile getirmekteler.

Reddit isimli platformda şikayetlerini dile getiren Samsung Galaxy S9 kullanıcıları sorunun Android Pie güncelllemesi sonrasında yaşandığı belirtiyorlar. Reddit platformunda şikayetini anlatan bir Samsung Galaxy S9 kullanıcısı mobil telefonu ile kısa mesaj gönderdikten sonra telefonunun pil seviyesinin %10’dan %4’e çok hızlı bir şekilde düştüğünü dile getiriyor. Reddit’te yazan başka bir Samsung S9 kullanıcısı ise cep telefonunun evden çıktığı anda şarj seviyesinin %50 olduğunu ancak telefonunu 1 saat sonra fotoğraf çekmek amacıyla cebinden çıkardığında ise şoka uğradığını çünkü telefonunun şarjının o süre içerisinde hiç kullanmamasına rağmen %4’e düştüğünü belirtiyor.

Türkiye’de ise henüz güncelleme yapmayan Samsung S9 kullanıcılarının güncelleme yapmaması tavsiye ediliyor. Güney Koreli Samsung üreticileri bu sorunun sebebini araştırmaktalar. Samsung’un bu içinde bir yama programı yayınlaması bekleniyor ve yayınlayacağı bu yama programı ile Samsung S9’larda oluşan bu problemi düzelteceği ortadan kaldıracağı düşünülüyor. Aslında başka bir görüşe göre ise problemin Android 9 Pie güncellemesi sonucunda oluşmadığı, sorunun önceden de var olduğu sadece güncelleme ile birlikte problemin daha fazla büyüyerek daha çok kullanıcıyı etkilemiş olabileceği belirtiliyor.