Google’dan Yeni Bir Adım

Paylaş!

Google’dan yeni bir adım. Her geçen gün artan teknolojik gelişmelerin ardı arkası kesilmezken teknoloji devlerinden gelecek adımlar ise milyonlar tarafından beklenen olaylar olarak değerlendiriliyor. Samsung tarafından yakın zamanda haberi verilen katlanabilen telefon ile birlikte Google kanadından da bir haber geldi. Sadece katlanabilir telefonlarda kullanılmak üzere yapılacak yeni bir Android sürümün piyasaya ulaşması bekleniyor. Yeniliklerin arkası kesilmeyecek gibi durduğundan dolayı takipçiler nefesini tutarak yeni sürümü ve telefonu merak içerisinde bekliyor.

Katlanabilir Çılgınlığı

Samsung tarafından dünya ile paylaşılan katlanabilir telefon çılgınlığı 2019 yılında gözle görülür bir hal alacak gibi duruyor. Piyasaların bir hayli hareketlenmesi durumu ile karşı karşıya olan Samsung’a karşılık Google’da dikkat çeken bir adımda bulundu. Samsung’un piyasaya sürmek için hale üzerinde çalıştığı katlanabilir telefonlar için özel bir yazılım geliştirmeye başladıklarını takipçiler ve teknoloji devleri ile paylaştı.

Bir ürünün kullanılabilir olmasının temelde yan uygulamalar, sürümler ve bağlantılar ile uyumlu olmasından geçtiğini bilmeyen yoktur. Yazılımlar ise bu konuda olmazsa olmaz konumundadır. Yeni bir cihazın veya özelliğin dünya ile buluşturulması karşısında hemen bir yazılım devinden hareket gelmesi de bu cihazın daha fazla kullanılabilir olmasına imkan sağlıyor. Yazılım değeri sayesinde indirme ve yükleme durumundan kaynaklı gelir de Google gibi ana kaynaklar üzerinde toplanıyor.

Google zaman kaybetmeden katlanabilir yeni teknoloji için yeni bir Android işletim sistemi geliştirdiklerini aktardı. Bu güzel gelişmeyi Android Geliştirme Summit’inde takipçileri ile paylaşan Google’a takipçilerinden büyük destek geldi. Çünkü yeni ve özel bir sürüm telefonun daha da kullanılabilir olmasını sağlayacağından dolayı teknoloji çılgınlarının merakla beklediği katlanabilir cihaz akımına bir heyecan daha eklenmiş oldu.

Google ve Samsung partnerlerinin birlikte iş yapmalarına sıklıkla alışan takipçiler daha fazla detaylara sahip olmak için gün saymaya başladı. 2019 yılının başlarında katlanabilir teknolojiyi ilan etmeyi düşünen Samsung Google ile ortak şekilde projesini hayata geçirecek gibi görünüyor. Hem telefon hem de tablet özelliği olacak bu yeni cihazların özellikleri de oldukça göz dolduruyor. Hayata geçirilmesi halinde sırada bekleyenler kuyruk oluşturacak gibi duruyor.