Kar Marjında İki Kat Artış

Paylaş!

Kar Marjında İki Kat Artış.Türkiye’nin önemli kuruluşlarından birisi olan Aselsan yaptığı açıklamalar doğrultusunda son üç yılda karını yaklaşık olarak 2 katına çıkarttığını duyurdu. Hissesinin büyük bir kısmı Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfına ait olan kurumun yaklaşık net karının ise 2 milyar 318 milyon 197 bin TL olduğu açıklandı.

Üç Çeyrekte 1 Milyarlık Büyüme

Geçen açıklamasında firma yetkilileri 2018 yılının ilk üç çeyreğinde yaklaşık olarak 1 milyarlık büyüme yaptıklarını ifade etti son açıklama ile 2018 yılının net karının ise 2 milyara ulaştığı belirtildi. Aselsan’ın bu denli büyümesinin silahlı kuvvetlerin gücüne güç kattığı da kanıksanamaz bir gerçek olarak nitelendirilebilir. Şirketin geçmiş yıllarda olan büyüme rakamlarıyla karşılaştırıldığında ise ortada büyük bir fark olduğunu görmek mümkündür.

2017 yılının baz alındığında şirket tam olarak net karı 1,38 milyar iken 2016 yılının net karının ise 795 milyon olduğu gözlemlenmiştir. Bütün bu rakamlar savunma sanayimizin ne denli büyüdüğünün bir kanıtı olarak gösterilebilir. Şirketin kaynaklarına bakılarak bu bilgilere kolay bir şekilde ulaşılabilir.