Google Play Aile Hesabı Nedir?

Paylaş!

Google play, andorid telefonların tümünde yer alan, uygulama indirmek için kullanılan bir andorid programıdır. İndirilmek istenen müzikler, filmler, oyunlar ve uygulamalar için google play kullanılır ve rahatlıkla indirme işlemleri gerçekleştirilir. Google tarafından geliştirilmiş bir programdır ve çok amaçlı olarak kullanılır. Telefonda yapılması gereken güncellenmeler için de kullanılan google play programı, android telefonlar için yön belirleyici özelliktedir. Google play programını bireysel kullanmak yerine ailesiyle kullanmak isteyen kişiler olabilir ve bunun için bir grup oluşturulur. Bu grubun adı google play aile hesabıdır. Peki, google play aile hesabı nedir? Google play aile hesabı, kullanıcıların ailesiyle beraber kitap okuyabileceği, müzik dinleyip, film izleyebileceği bir programdır. Andorid kullanıcıları bu hesabı kullanarak aileleri ile birlikte programın aktivitelerinden yararlanabilirler.

Google Play Aile Hesabı Nasıl Açılır?

Google play aile hesabını kullanmak isteyen android kullanıcıları, programdaki aile hesabını aktif hale getirmelilerdir. Bunun için ilk olarak google play hesabına girilmeli, sol üst köşede bulunan üç çizgiye tıklanmalıdır. Ardından bu kısım altında bulunan aile hesabı seçeneğine tıklayarak bir hesap açılmalıdır. Açılan hesapta kitaplık, uygulamalar ve filmler aile hesabı altında birleştirilir. Böylece aile hesabı açılmış olur ve kişiler aileleri ile birlikte bu hesabı kullanabilirler.

Google Play Aile Hesabının Faydaları

Google play aile hesabı kullanan kişiler, aileleri için güzel filmler ve bilgi içeren kitaplar seçebilir ve toplu olarak bu uygulamalardan yararlanabilirler. Tek tek uğraşmak yerine toplu bir şekilde bir hesap kullanmak bu program ile mümkündür.

Google Play Aile Hesabı Ne Zaman Kurulmuştur?

Google play programının kurucusu olan Google, bu android programını kurduktan birkaç yıl sonra bu uygulamayı kurmuş ve tüm android kullanıcılarına kullanma imkânı sunmuştur.