Instagram Üzerinde İstediğiniz Filtreyi Bulma

Paylaş!

Sevilen bir anın karesi, her zaman beğenimize uygun olacak şekilde kameraya yansımaz. Bu durumda çeşitli efektler, filtrelerle fotoğraf üzerinde küçük oynamalar yapılabilir. Bu konu ile alakalı olarak, ınstagram üzerinde istediğiniz filtreyi bulma yöntemleri, bulunan filtrelerin nasıl değiştirileceği, filtrelerin fotoğrafa nasıl uygulanabileceği, gibi konular merak edilir.

Instagram Üzerinde İstediğiniz Filtreyi Bulma Yöntemleri

İnstagram üzerinden filtre bulunurken başlıca iki ayrı yöntem kullanılabilir. Bu yöntemler şu şekildedir;

  1. İnstagram hikaye paylaşma kısmında, paylaşım yapmadan önce sağa ve sola kaydırma hareketleri ile filtreler fotoğraf üzerine uygulanmış olarak gözükür. Bu şekilde en uygun filtre bulunabilir.
  2. Instagram ana sayfasına fotoğraf paylaşma kısmında düzenleme bölümü vardır. Düzenleme kısmından tamamen kişisel beğeniye uygun olacak şekilde filtreler hazırlanabilir.

Bu yöntemler sonucunda bir fotoğraf, beğeniye en uygun olacak hale getirilebilir.

Instagram Filtreleri Nasıl Değiştirilir?

Bulunan filtreleri değiştirmek kolaydır. Ancak filtreli fotoğraf üzerine daha fazla filtre uygulamak fotoğraf kalitesini düşürecektir. Bu yüzden farklı bir filtre uygulanacakken fotoğrafın ilk hali üzerinden işlem yapılması önerilir.

Buna rağmen filtreli fotoğraf üzerinde değişim yapılmak istenirse, fotoğraf ınstagram hikaye kısmına getirilir. Daha sonra sağa veya sola kaydırılarak beğeniye en uygun filtrenin uygulanması sağlanır. Bu işlemlerden de sonra fotoğraf kaydedilir ve filtre uygulanmış olur. Benzer şekilde aynı işlem, ana sayfada paylaşılacak fotoğraflar kısmından da yapılabilir.

Instagram Filtreleri Fotoğraflara Nasıl Uygulanır?

Instagram filtrelerinin uygulanma durumu, fotoğrafın instagramın hangi kısmından düzenlendiğine bağlı olarak değişim gösterir. Eğer düzenlenen fotoğraf hikâye paylaşma kısmından düzenlendiyse otomatik olarak filtre de uygulanmış olur. Ancak eğer fotoğraf ana sayfa için paylaşım yapılacak alandan düzenlenip filtre uygulanıyorsa burada kişinin her filtreyi tek tek uygula kısmına basarak onaylaması gerekir.

Bunların yanı sıra, ınstagram fotoğraf filtreleme uygulamaları da mevcuttur. Bu uygulamalar indirilerek kişi en uygun filtreyi isterse otomatik olarak isterse de tek tek uygulayarak ayarlayabilir. Kişinin kendisinin uygulaması sonucunda yapılan filtrelerde parlaklık düzeyleri, gölgeler, karanlık detaylar, ışık rengi gibi her detay kişiye göre daha net uygulanabildiğinden, önerilen bir filtreleme yöntemidir.