Microsoft Launcher 5.1 Güncellemesi Yayınlandı

Paylaş!

Microsoft Launcher 5.1 Güncellemesi Yayınlandı. Microsoft firmasının Android işletim sistemine sahip olan cihazlar için geliştirdiği başlatıcısı Microsoft Launcher 5.1 güncellemesi yayınlandı. 1 aylık bir zaman diliminde Microsoft Launcher’a büyük çaplı 5.1 güncellemesinin geleceği konuşulmuştu. Kasım ayının son zamanlarına doğru beta testlerine başlanmış olan güncelleme için yapılan hazırlıkların sonlandırılması ile beraber kullanıcılar bu yeni güncellemeyi almaya başladı.

Microsoft Launcher 5.1 yeni güncelleme ile beraber kullanıcıların cihazları pek çok yeni özelliğe kavuşabilecek. Yeni güncelleme işlemi sonucunda gelecek olan özellikler arasında en dikkat çekici olanlardan biri Digital Health. Bu özellik kullanıcının telefon kullanım süresini ölçecek ve gerçek dünyaya daha fazla odaklanabilmesi için kullanıcıya uyarı gönderecek.

1 aydır teknoloji kulislerinde ve çeşitli haber sitelerinde gündeme gelen Microsoft Launcher 5.1 güncellemesine ilişkin beta sürümünün tamamlanması sonrasında kullanıcıların bu güncellemeyi almış olmaya başlaması pek çok yeniliği de beraberinde getirdi. Android işletim sistemine sahip olan cihazlarda yer alacak olan bu güncelleme ile kullanıcıların yenilikleri kucaklaması sağlanacak.

Microsoft Launcher 5.1 Yenilikleri

Yeni güncelleme ile beraber dikkati çeken en önemli nokta Microsoft To-Do yani yapılacaklar listesinin başlatıcıya entegre edilecek olması. Bununla beraber yenilikler arasında; yeni ekran süresi kartı ile beraber ekran süresinin takibi, To-Do kart, not kartları ve Windows cihazına Sticky Notes üzerinden not gönderme, Bing uygulaması ile kısa cevap özelliği sayesinde hisse senetlerinin değerlerini görebilme gibi seçenekler yer alıyor.

Microsoft Launcher 5.1 güncellemesinin Türkçe olarak sunumu da tamamlandı ve cihazlara gelmeye başladı. Uygulamayı güncelleme işlemi ile beraber akıllı cihazınıza kurabilmeniz mümkün. Pek çok yeniliği bir arada barındıran ve cihazın verimli bir şekilde kullanılabilmesi için gerekli olan etmenlerin bir arada bulunduğu bu yeni launcher sisteminde kullanıcıların telefonla çok uzun süre vakit geçirmesinin de önüne geçilmek isteniyor.

Bu konuda uyarı sisteminin yer aldığı bir yenilik mevcut olmakla beraber kullanıcının bu uyarıyı kapatma imkanı da söz konusu. Yeni güncelleme dünyanın pek çok yerindeki Android cihazlara dalga dalga yayılırken Türkçe versiyonu da Türk kullanıcılar için kullanıma sunuldu.