Microsoft Office Program Kurulumu Nasıl Yapılır?

Paylaş!

Microsoft Office program kurulumu nasıl yapılır? Evde ya da iş yerinde, kullanılabilen her türlü bilgisayarda kişisel ve kurumsal birçok verinin kontrolü, yazımı, kaydı ve ölçülü dizilimleri için gerekli olan Microsoft Office programı, kurulum açısından oldukça basit yönergelere dayanıyor. Programın boyutu yaklaşık 4 MB’ tır.

Microsoft Office Programı Kurulum Aşamaları

Microsoft’un orijinal sitesinden programı indirdikten sonra dosyaya tıklamak, kurulum işleminin anında başlamasını sağlıyor. Program, kurulumu yaparken dış bir müdahaleye gerek kalmıyor. Ancak, yükleme bittikten sonra masaüstünde program ikononun otomatik eklenmediği durumlar oluyor. Bunun için de, Başlat menüsünden “Microsoft Office” şeklinde yazıp, arama yapılarak programa anında ulaşılabilmekte.

Ürün Anahtarı

Office programı bir bilgisayara ilk defa yükleniyorsa, program ilk açılışta e-posta isteyebilir. Açılan pencereye e-posta girmek yerine “Bunun yerine bir ürün anahtarı girin” sekmesi tıklanarak, programın lisans kodunu girmek en avantajlı seçenek oluyor. Çünkü, Office’yi tam verimli olarak kullanabilmek için ürünün orijinal olması gerekiyor. Ürün anahtarının girilmesi de, programın yasal olarak kullanıldığı anlamına geliyor. Toplam 25 karakterden oluşan ürün anahtarı (lisans anahtarı) girildikten sonra “yükle” yazan yere tıklamak gerekiyor. Ardından açılan pencerede “kabul et” butonuna tıklanması ile de kurulum işlemi tamamlanmış oluyor.

Microsoft Office Programında Neler Var?

Microsoft Office programını masaüstüne indirenleri, Office ile gelen birçok destekleyici programın karşıladığı görülüyor. Bunlar; Microsoft Word, Excel, PowerPoint, Outlook gibi programlardır. Bu programların hepsi kendi içinde özel kullanım alanlarına sahiptir ve tamamen kullanıcının faydası için tasarlanmıştır. Microsoft Office, yalnızca masaüstü bilgisayarlarda değil, mobil cihazlar üzerinde de kullanılabiliyor. Geliştirilmiş versiyonlarla mobil cihazlara entegre edilen programın, hem 32 Bit hem de 64 Bit işlemcilerde çalışabileceğini de belirtmek gerekiyor.