Microsoft Windows 10’un 7 GB’lık Alanı Kendisi İçin Ayıracak

Paylaş!

Microsoft yaptığı açıklamada yılda iki defa güncelleme işlemi yapacağını duyurdu. Yapılacak bu güncelleme işleminde hafıza problemi oluşmaması için 7 GB’lık bir bölümü şirket kendi kullanımı için ayıracak.

Teknoloji dünyasında söz sahibi olan şirket Windows 10 deneyiminin daha mükemmel hale gelmesi için artık yılda iki defa güncelleme işlemi yapılacağını belirtti. Teknoloji devi kendi kullanıcılarının yeterli hafıza alanı kalmadığı için bazı zamanlarda gerekli olan bütün güncellemeleri yapamadıkları ve bu sebeple şirketin kendileri için 7 GB’lık bir bölümü ayıracağını açıkladı.

Microsoft 7 GB’lık Alanı Otomatik Olarak Ayıracak

Şirketin yetkilileri gelecek zamanlarda yapılması planlanan tüm güncellemeler için yetersiz disk alanı uyarısı sorununun ortadan kalkması için çalıştıklarını vurguladılar. Bu uyarı alındığında sistemden beklenen performansın sağlanamadığı ve bu sorun çözüldüğünde uygulamaların, geçici dosyaların ve sistemin işleyişinin sorunsuz olacağını söylediler. Ayrılması düşünülen hafıza alanının şirket tarafından otomatik olarak ayrılacağı ve kullanıcıların bu bölüme müdahale etme şanslarının olmayacağı vurgulandı.

The Microsoft Corp.’s Windows 10 operating system runs on a laptop computer during a product launch event in Tokyo, Japan, on Wednesday, July 29, 2015. The release of Microsoft’s new Windows 10 operating system — an event that in years past sparked a surge of computer buying — will do little to ease the four-year sales slump that’s been dogging the PC industry. Photographer: Kiyoshi Ota/Bloomberg via Getty Images

Dil seçenekleri bölümünde azaltma yapılacağı ve verilen fazladan ayar uygulamalarının azaltılacağı söylendi. Bu şekilde 7 GB’lık alanın az da küçültülebileceği belirtildi. Hatasız bir güncelleme işlem süreci ve sorunsuz şekilde mükemmel çalışan bir işletim sistemi oluşturulması oldukça iyi bir uygulama olacaktır. Ancak sistemin bu uygulamayı zorunlu bir şekilde yapması bilhassa yetersiz hafıza problemi olan ürünler için pek de olumlu bir uygulama olmayacak gibi görünüyor. Bu uygulamanın yankıları zamanla ortaya çıkacaktır.