Microsoft Yapay Zeka Destekli Editör Ideas’ı Tanıttı

Paylaş!

Microsoft Yapay Zeka Destekli Editör Ideas’ı Tanıttı. Microsoft, geliştirebilir yapay zeka destekli editör Ideas’ı tanıttı. Build 2019 konferansında tanıtılan Ideas, çok daha kusursuz belgeler hazırlanmasını sağlamak amacıyla tasarlandı. Yapay zeka destekli editör, Word ve Word Online’daki yazıları düzenliyor. Ayrıca geliştirebilir olması kullanıcı açısından büyük avantaj yaratıyor. Ideas bu özelliği sayesinde gerektiğinde bütün bir cümleyi baştan sona yazabiliyor.

Ideas Denetliyor ve Tavsiye Veriyor

Microsoft tarafından geliştirilen ve Build 2019’da tanıtılan yapay zeka destekli editör Ideas, Word ve Word Online için harika sonuçlar verecek gibi görünüyor. Ideas, kullanıcı yazı yazarken, ona tavsiyelerde bulunuyor. Bunun yanı sıra geliştirebilir özelliği sayesinde, kullanıcının ne yazmak istediğini anlıyor ve cümleyi kendisi yazabiliyor.

Ideas, yazma aşaması bittiğinde de kullanıcıya destek olmayı sürdürüyor. Ortalama okuma süresi ve vurgulanacak noktaları, kullanıcıya bildiriyor.

Ideas, Word Designer, Time-to Read, Highlight Extraction gibi özellikler içeriyor.

Microsoft Graph tarafından desteklenen Ideas, nasıl bir kullanıcı deneyimi sunacak bu şimdilik merak konusu. Ancak öğrenebilir bir editörün, insanlara zaman kazandıracağı kesin gibi görünüyor.