Microsoft’tan Yeni Antivirüs Yazılımı

Paylaş!

Microsoft’tan Yeni Antivirüs Yazılımı.Windows android işletim tabanlı çalışan sistemler için getirdiği Windows Defender Advanced Threat Protection (ATP) yazılımını MacOS tabanlı çalışan sistemlere entegre etmeye çalışıyor. Çok uzun zamandır bunun üzerinde çalışan Microsoft markası yaptığı çalışmaların sonuna geldi. Önümüzdeki günlerde konu hakkında resmi açıklama yapması beklenen dev firma, Apple ürünleri için Windows Defender Advanced Threat Protection (ATP) yazılımını entegre edilebildiğini duyuracak.

ATP’nin İsmi Değişiyor

Windows ve android tabanlı işletim sistemlerinde ismi Windows Defender Advanced Threat Protection (ATP) olan antivirüs yazılımının adı Apple ürünlerinde değişime uğrayacak. MacOs işletim sistemlerinde bu yazılımın adı Microsoft Defender AP olarak değişecek. İsim değişikliğinin temel nedeni ise Windows ürünü olmayan cihazlarda kullanılacak yazılımın isminin Windows ile başlamasının mantıksız olacağı düşüncesinin olduğu belirtiliyor.

Pek Çok ATP Güncellemesi Geliyor

Apple ürünlerine entegre edilecek antivirüs yazılımı beraberinde pek çok özelliği ve güncellemeyi de getirecek. Apple kullanıcıları, Microsoft Defender ATP antivirüs yazılımı üzerinden Microsoft portallarına erişim sağlayabilecek. Microsoft, çok yakın zamanda Microsoft Defender ATP’nin demosunu yayınlayacağını duyurdu.