Mobil Hat Nasıl Alınır?

Paylaş!

Telefonlar, yaşamımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmesiyle birlikte, en çok kullanılan işlemler olarak nitelendirilen mesajlaşma ve telefon aramaları da yanında herhangi bir mobil hat almayı beraberinde getirmektedir. İstediğiniz bir operatörü seçtikten sonra mobil hat alma kararınız verebilirsiniz. Çoğu telefon kullanıcısının aklında bulunan ve sık sordukları bir soru haline gelen “mobil hat nasıl alınır?” sorusunun cevabı her operatör şirketinde farklılık gösterebilir. Bunun nedeni ise operatör şirketlerinin belirlediği prosedür ve kurallardır. Müşteri memnuniyeti sağlamak adına uygulanan bu prosedür ve kurallar çerçevesinde hat satın almak istediğiniz operatör şirketini tercih etmeniz ile birlikte, ilk adımı elde etmiş olursunuz. Daha sonrasında bayisine giderek hat alma talebinizi bildirmelisiniz. İlgili çalışan yardımcı olmaya çalışır. Ardından işleminiz kısa sürede gerçekleştikten sonra mobil hattın aktivasyonu sağlanması için belirli zaman geçer. Belli bir ücret karşılığında satın aldığınız hattınızı artık kullanmaya başlayabilirsiniz. Mobil hattınızı satın alma sürecinde, çalışan size hattınıza bir miktar para atmayı önerebilir ve kabul ederseniz size uygun paket ve tarifeleri seçebilirsiniz. İşlem süreci bu şekilde gelişmektedir. Daha sonra hattınız açıldığında istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Numara Değiştirme

Numara değiştirme işlemi de yeni mobil hat alma işlemi ile aynı orantıdadır. Ancak yeni hat almanıza gerek kalmaz sadece numaranızın değişmesi için talepte bulunursunuz. Ayrıca mobil hat satın almaktan daha az maliyetli ve hesaplı bir yöntemdir.

Hat Değiştirme

Hat değiştirme yöntemi ise dilerseniz, farklı bir mobil hatta geçtiğinizde numaranız aynı kalabilir. Böylece eski hattınızda olduğu gibi telefonunuzu aynı şekilde kullanmaya devam edersiniz. Yani sadece operatörünüz değişir, numaranız değişim göstermez. Bu işlemi gerçekleştirmek için öncelikle kullandığınız eski operatör bayisine giderek durumu anlatmanız gerekmektedir. Sonuç olarak çalışanlar size yardımcı olacaktır.