Bitcoin Satın Alanların Pişmanlığı

Paylaş!

Birçok insan günümüzün en yaygın yatırım araçlarından biri haline gelen ve en kısa sürede yapılan yatırımlara en çok parayı getiren yatırım araçlarından biri olarak görülen bitcoin gibi kripto para cinsini yatırım aracı olarak kullanmış ve bitcoin almışlardır. Ancak bitcoin yaşadığı kısa dönemdeki yükselişini bir daha yakalayamamıştır ve aksine düzenli olarak iniş yaşamaktadır. Bu sebep ile yüksek fiyatlardan bitcoin alanlar büyük zararlara girmektedir. Bu satın alımı gerçekleştirenler bu olayı bitcoin satın alanların pişmanlığı olarak adlandırır.

Bitcoin Yatırım Aracı Ne Anlama Gelmektedir?

Bitcoin, herhangi bir ülkenin merkez bankası veya hükümeti tarafından desteklenmeyen dijital bir para birimidir (kripto para birimi olarak da bilinir). Bitcoins, ödeme olarak Bitcoins’i kabul eden satıcılarla mal veya hizmet ticareti yapabilir.

Bitcoin-Bitcoin işlemleri, bir eşler arası ( P2P ) ağ üzerinden anonim, yoğun şifreli karma kodları dijital olarak değiştirerek yapılır. P2P ağı, kullanıcılar arasında Bitcoins transferini izler ve doğrular. Her kullanıcının Bitcoins’i, kullanıcının sadece kendisi tarafından bilinen bir özel anahtarın yanı sıra Bitcoins gönderdiği ve aldığı her adresi de içeren bir dijital cüzdan adı verilen bir programda saklanır.

Bitcoin Yatırımcıları Neden Pişman Oldular?

Geçtiğimiz yıllarda yılda neredeyse 12 bin kat artarak kısa sürede para kazanmak isteyen ve zengin olmak isteyen nakit sahibi yatırımcıların gözünü açan bitcoin bir anda kendini zirvede buldu ve birçok bitcoin yatırımcısı zarar etmeyerek kısa bir sürede güzel karlar yaptılar. Ancak devletin bitcoin gibi takip edilemeyen ve denetim altına alınamayan bir parayı engelleme ve önleme politikaları ve bitcoin cüzdanlarının çalınma ihtimalleri bu zirveden bitcoinin çakılmasına sebebiyet verdi. Bu nedenle birçok bitcoin yatırımcısı zarar etmiştir ve bitcoine yatırım yapmaktan pişman duymaktadırlar.