Instagram Akışının İşleyişi

Paylaş!

Instagram en çok kullanıcı sayısına sahip olan sosyal bir platformdur. Bu nedenle insanlar bu platformda takipçi sayılarını arttırmaya, beğeni almaya, popüler olmaya çalışmaktadır. İnstagram’da popüler olabilmek için öncelikle instagram akışını tam olarak kavrayabilmek gerekmektedir. Aslında ınstagram akışının işleyişi sizin takip ettiğiniz kişilere göre değişmektedir. Örneğin siz bir kişinin profiline son zamanlarda çok fazla girdiğinizde instagram otomatik olarak o kişinin paylaşımlarını sizin sayfanıza daha çok getirecektir. Bu nedenle takip ettiğiniz kişilere ınstagram akışının işleyişi nedeniyle dikkat edilmesi gerekmektedir.

Bütün Gönderiler Ana Sayfama Neden Gelmiyor?

Instagram’da 1 gün içerisinde milyonlarca paylaşım yapılmaktadır. Yani sizin takip ettiğiniz kişiler çok fazla ise bu kişilerin paylaşımlarının tamamı sizin ana sayfanıza gelmez. Sadece kısa sürede çok beğeni veya yorum almış paylaşımlar önerilir. Fakat siz bir kişinin profiline çok sık girerseniz instagram onun paylaşımlarını daha çok karşınıza çıkaracaktır. Bu durum keşfete düşmekle de aynıdır. Eğer hesabınız gizli değilse ve paylaşımlarınızı herkes görebiliyorsa paylaşım yaptığınızda aldığınız anlık beğeni ve yorumlar sizi keşfete çıkaracaktır.

Gönderi Bildirimlerini Açmak Instagram Akışını Etkiler mi?

Bir kişinin gönderi bildirimlerini açmak demek o kişi bir paylaşım yaptığında size de bildirim gelmesini sağlamak anlamına gelmektedir. Yani onun paylaştığı her gönderiden haberdar olunmaktadır. Böylece instagram akışında daha fazla o kişinin gönderileriyle karşılacaksanız. Bu durum da instagram akışını doğrudan etkilemektedir. Çünkü instagram o kişiyi daha çok öne çıkaracaktır. Eğer akışta daha çok öne çıkmak istiyorsanız sizi takip eden kişilerin gönderi bildirimlerini açmasını sağlamanız yeterlidir.

Instagram Hikayesine Bakan Kişilerin Sıralaması Neye Göre Yapılmaktaır?

Bu sıralama ilk başta hikayeyi ilk attığınız anda görüntüleyenlerin sırası şeklinde olurken bir süre sonra instagram bu sıralamayı değiştirmektedir. Sıralama sizin profilinize bakanların ya da profiline baktığınız kişilerin önde olacağı bir şekilde yapılmaktadır. Bu nedenle bir hikaye paylaşımı yaptıktan sonra kimlerin sizin hesabınızda ilgilendiğini hikayeyi izleyenlerin ilk sıralarından anlayabilirsiniz. Ayrıca hikayeyi izleyen ve arkadaş olan ortak arkadaşlarınız varsa da instagram onları da arka arkaya sıralayacaktır.