Netflix İnternet Kotanızdan Ne Kadar Veri Harcıyor?

Paylaş!

Birden fazla diziyi, belgeseli ve filmi internet bağlantısının olduğu her yerden, her türlü cihaz ile izleme olanağı sağlayan Netflix uygulaması, veri kullanımlarını bant genişliği göre otomatik olarak ayarlamaktadır. Söz konusu uygulama da, düşük kaliteye sahip olan videoları izlemek için, bu uygulama bir saat içinde en fazla 300 MB veri harcar. Bu uygulama da, orta kaliteye sahip olan videoları izlemek için, söz konusu uygulama bir saat içinde en fazla 700 MB veri harcamaktadır. Netflix uygulamasında HD kaliteye sahip olan videoları izlemek için, bu uygulama bir saat içinde en fazla 3 GB veri harcar. Söz konusu uygulama da, Ultra HD kaliteye sahip olan videoları izlemek için, bu uygulama bir saat içinde maksimum 7 GB veri harcamaktadır. Peki, Netflix İnternet Kotanızdan Ne Kadar Veri Harcıyor?

Netflix Uygulaması Nedir?

İnternet üzerinden görüntülü bir şekilde medya içeriği izlemek amacı ile kullanılan uygulamaya Netflix uygulaması denir. Netflix uygulaması, Türkiye de 2016 senesinde hizmet vermeye başlamıştır. Söz konusu uygulama, sadece bilgisayar, iPad, iPhone gibi cihazlarda değil, akıllı televizyonlarda da kullanılan bir uygulamadır.

Netflix Uygulamasının Özellikleri Nelerdir?

Netflix uygulamasının özellikleri, kendi içerisinde 4 ana gruba ayrılır. Bunlar;

  • Netflix uygulaması, internet üzerinden televizyon izleme olanağı sağlayan bir uygulamadır.
  • Normal televizyonlarda bile, Apple TV aracılığı ile söz konusu uygulama izlenebilir.
  • Normal televizyonlarda, Chromecast cihazı yardımı ile bu uygulama izlenebilir.
  • Netflix uygulaması ile veri kullanımını yönetmek mümkündür.

Netflix Uygulamasına Nasıl Üye Olunur?

Netflix uygulamasına üye olmak için, öncelikle web sitesinde yer alan üyelik formunun doldurulması gerekir. Söz konusu uygulama, ilk ay tamamen ücretsiz olarak hizmet verir. Daha sonraki aylarda da üyeliklerini devam ettirmek isteyenler aylık olarak 15.99 TL ödeme yapmaları gerekir.