YouTube’u Gizli Modda Kullanma

Paylaş!

Bilgisayarlardan internet erişimi yapıldığında, arama motorları geçmiş bölümünde giriş yapılan sayfaların bilgileri tutulmakta, ön bellekte tutulan bu bilgiler bir sonraki bağlantınızda aynı siteye daha hızlı bağlanmanızı sağlamaktadır. İnternet browserlerinde gizli mod özelliği bulunmakta ve bu özellik sayesinde yaptığınız bağlantıların ön belliği tutulmamakta ve bağlantılarınız gizli kalmaktadır. Youtube’u gizli modda kullanma özelliği de geliştirildi ve sosyal medya platformlarından yoğun olarak tercih edilmeye başlandı.

Youtube Gizli Mod

Youtube erişimlerinizi gizli modda yapmak artık çok kolaylaştırıldı. Youtube sayfasına erişim yaptığınızda sağ üst köşede bulunan kullanıcı ikonu bölümünü seçmeniz ve açılan menüdeki GİZLİ MODU AÇ seçeneğiniz seçerek aktif etmeniz yeterli gelecektir. Bu mod aktif olduğunda yapmış olduğunuz tüm youtube erişimleri geçmiş bölümüne kaydedilmeyecek, mobil cihazınız ya da bilgisayarınızda hangi sayfalara erişim yaptığınız görünmeyecektir.

Neden Gizli Mod

Bilgisayarda ya da youtube kanallarında erişim yaptığınız bir sayfa, bir müzik dosyası daha sonraki paylaşımlarda ilk sırada olarak karşınıza çıkacak ve çoğu zaman sizlere rahatsızlık verebilecektir. Gizli mod özelliğinizi aktif ederek yapacağınız tüm internet erişimleri ön bellekte tutulmayacağı için erişimi kapattıktan sonra bir daha karşınıza çıkmayacaktır. Gizli mod erişiminde kullanıcı ikonunuz görünmediği için site sizi algılamayacak ve daha sonraki erişimlerde sizlere bildirim yapamayacaktır.

Mobil Cihazlarda Gizli Mod

Bilgisayar internet browserlerinde olan gizli mod özelliği son yıllarda, mobil cihazlar içinde geliştirilmeye başlandı. Mobil cihazlarda Android işletim sistemleri ile birlikti gizli mod özelliği verilmeye başlandı. Gizli mod özelliğini bilen sosyal medya kullanıcıları yaptıkları erişimler sonucu çeşitli reklam bildirimlerini almamak için bu özelliği kullanmayı tercih etmektedir. Gizli mod açık iken yaptığınız erişimlerde kitaplık bölümüne yeni video ekleme, çeşitli bildirim mesajları gönderme gibi durumlar ile karşılaşmazsınız.