Nubia Red Magic Mars Duyuruldu

Paylaş!

Nubia Red Magic Mars duyuruldu. Nubia firmasının oyun segmenti seviyesindeki en yeni temsilcisi olma yönünde hızlı bir şekilde ilerleyen Nubia Red Magic Mars’ın duyurusu yapıldı. ZTE firmasının alt markası olarak görev almakta olan Nubia firması, kendi bünyelerinde geliştirmekte oldukları en yeni oyun telefonu olan Nubia Red Magic Mars’ın tanıtımını geçtiğimiz günlerde resmi olarak gerçekleştirdi.

Qualcomm Snapdragon 845 işlemci gücünden gücünü alacak olan telefon, 10 GB değerinde bir RAM alanı sunarak piyasadaki bütün telefonların önüne geçmiş oldu. Cihaz sıcaklığını ise 13,2 dereceye kadar düşürecek olan ve işlemci performansında %70 oranında artış sağlayacak olan çift soğuma sistemi telefon içerisinde yer alacak.

Bu durum da oyuncuların cihazda oyun oynarken ısınma sorunundan ve cihaz performansının yavaşlaması sorunundan kurtulmaları anlamına geliyor. 4D oyun deneyimini oyunculara yaşatacak olan yeni nesil oyun telefonu, 3D surround ses sitemi ve DTS 7.1 ses kanalı ile yüksek grafik kalitesi üzerinden kullanıcıları ile buluşacak.

Nubia Red Magic Mars Teknik Özellikleri

Qualcomm Snapdragon 845 işlemciye sahip olacak olan bu oyun telefonu, 6 GB, 8 Gb ve 10 GB’lık RAM alanı seçeneği ile satışa çıkarılacak. Aynı zamanda 64 GB, 128 GB ve 256 GB dahili depolama alanı üzerinden de satışı sağlanacak olan cihaz 6 inçlik full HD plus ekran özelliğine sahip olacak. Android 9.0 Pie işletim sistemi üzerinden Google Play Store’u kullanacak olan cihaz, 16MP, f/1.8 diyaframına sahip arka kamerası, 8MP, f/2.0 diyaframına sahip ön kamerası ile kullanıcılarının yüzünü güldürecek.

3.800 mAh bataryası üzerinden hızlı şarj desteği sağlayacak olan oyun telefonunun 6 GB RAM’li olan versiyonu için 2.028 TL’lik bir satış fiyatı, 8 GB RAM’li olan versiyonu için 2.404 TL’lik bir satış fiyatı, 10 GB RAM’li olan versiyonu için ise 3.004 TL’lik bir satış fiyatı belirlenmiş durumda. Bu fiyatlara vergiler dahil edilmemekle beraber cihaz Türkiye’ye giriş yaptıktan sonra satış fiyatlarının ikiye katlanacağı düşünülüyor. Üç farklı renk seçeneği ile gelecek olan cihaz, 7 Aralık tarihinde satışa çıkarılacak.